Archivum
Az egészséges életmód jegyében
Teskánd önkormányzata négy pályázaton is eredményesen szerepelt. A projektek kerékpárút tervezését, közösségépítést, egészséges életmód népszerűsítését szolgáló programok, valamint egy energiatakarékossági beruházás megvalósítását teszik lehetővé.
– A KÖZOP által tízmillió forinttal támogatott programunkban elkészítettük településünk és a szomszédos Bagod között létesítendő kerékpárút építésének megvalósíthatósági tanulmányát és engedélyezési tervét október végére – mondta el érdeklődésünkre Tóth István Jánosné, Teskánd polgármestere. – Több feltételnek kellett megfelelnünk, hiszen a volt vasúti nyomvonal, melyre épülne a kerékpárút, Natura 2000 területen fekszik. Meg szeretnénk valósítani a konkrét kivitelezést is, ami jelenleg 240 millió forintba kerülne. Ehhez pályázati kiírást várunk. A létesítendő út a Göcsej és Őrség tájegységek közötti kerékpáros összeköttetést biztosítaná.
A polgármester kiemelte, önkormányzatuk fontosnak érzi, hogy ismeretterjesztő és figyelemfelkeltő rendezvényekre invitálja a helyi lakosságot; ezt segíti most két projekt is. A TÁMOP Építő közösség kialakítása a teskándi Kemence Házban című, ötmillió forinttal támogatott programban többek között foltvarró szakkört, és más kézműves foglalkozást indítanak, és kirándulásokat szerveznek. Már ellátogattak a Szépművészeti Múzeumba (alsó képünkön), Lébényben pedig a búcsújáró templomot keresik fel. Megünneplik a karácsonyt és a húsvétot, valamint olyan mesterségek rejtelmeibe tekintetnek bele, mint a mézeskalács-készítés. A főzőtanfolyamhoz konyhai eszközöket is vásárolhatnak.
– A TÁMOP Egészségre nevelő és szemléletformáló programok Tes-kándon című pályázatunk tízmillió forint támogatást nyert. Ennek során elkészítettük a település egészségfejlesztési tervét, ami a honlapon is olvasható. Szervezünk elsősegélynyújtó képzést, emellett tartunk tanfolyamot a testtudatról, az egészséges táplálkozásról és ezekkel kapcsolatosan egészségügyi felméréseket is végzünk. A közelmúltban egészségnapot rendeztünk a Kemenceházban, melyen többek között csakrakimérés, masszázs, valamint vegetáriánus ételek kóstolója várta a helyi lakosságot. Lesz még egy ilyen nagyszabású egészségnapunk a jövő nyáron. A projektnek köszönhetően többek között kosárlabdapalánkot, pingpongasztalt, sátrat és pavilont szerezhetünk be.
Önkormányzatunk eredményesen szerepelt a KEOP pályázaton is. Ennek köszönhetően két napelemet szerelhetünk fel jövőre, egyet a Kemenceházra és a hivatalra, míg a másikat a tanuszodás óvoda épületére. A fejlesztés a villamosenergia-költségekben hoz majd jelentős megtakarítást. A 85 százalékos támogatottságú pályázaton tízmillió forintot nyertünk.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Tojáskeresés sok csokival a Göcseji FalumúzeumbanZalaegerszeg fejlődött a legdinamikusabban 2014-2024 közöttSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokTöbbször reggelizne a magyar úgy, mint húsvétkor, de nincs rá idejeÁprilis 14-től gázvezeték rekonstrukciós munkálatok kezdődnek Zalaegerszegen, a Petőfi utcábanVersíró pályázatot hirdetett a Deák-technikumZalaegerszegi könyvadomány a baróti iskola könyvtáránakA gyülekezés alapjog: Zalaegerszegen is demonstrált a MomentumZajlik a Landorhegyi úton a vízvezeték kiváltása -
rovatunk hírei
Horváth Csongor Gergő kiállítása a Liszt-iskolábanMészi 65 - kiállítás a Gönczi GalériábanBudaházi Tibor jubileumi kiállítása a Göcseji MúzeumbanVárosi Farsang 2025 - ZalaegerszegMágia a műanyag világban - Dana Puhosh tárlataElkezdődik a volt HEMO felújítása„Az én babám lakodalmast játszik” - népviseleti babák kiállításaÉvindító sajtótájékoztató és ajándékozás a levéltárbanTakács Ágnes alkotásaiból nyílt emlékkiállítás Drabik és Drabik top 10
Nagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokA gyülekezés alapjog: Zalaegerszegen is demonstrált a MomentumA fiúk körében is népszerű a fodrászat, főleg a barberkedésHorváth Csongor festményei az internet előtti kort idézikPörgős évadzárót kínál a Hotel MentholÁprilis 14-től gázvezeték rekonstrukciós munkálatok kezdődnek Zalaegerszegen, a Petőfi utcábanSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNémeth Miklós grafikái ihlették a diákok verseitBemutatta Mintha repülnék című kötetét Szálinger BalázsÖsszefogás a barlahidai barokk orgona megmentéséért