2025.01.11., szombat - ÁgotaZalaegerszeg időjárása

Archivum

A színek üzenete

2013. április 02. kedd, 09:18
Címkék:

Ha nagy sokára is, de előbb utóbb reméljük, most már beköszönt a tavasz, simogató melegével, színpompájával. Amíg erre várunk felkerestünk egy "szín szakértőt", avasson be minket néhány titokba.

szines-ceruza

A szivárvány bennünk van

- A színskála a bennünk élő szivárvány - kezdte mondandóját Fehérné Pais Mária, Aura-Soma konzulens. - Minden színnek van egy hullámhossza, rezgésszáma, mely hatássál van ránk. Aktuális testi, lelki állapotunk alapján az adott színre fogékonyak vagy éppen elutasítóak vagyunk. Egyébként mindkét reakció jelzés értékű. Az előbbi esetében könnyebb körülvenni magunkat az adott színnel. Aki tudatosabban él, az tudja, hogy az elutasítás is jelzés, tehát foglalkoznia kell az adott színnel valamilyen okból. Példa erre, hogy az önbizalom hiányos emberek nem szeretik a sárga színt, pedig ez éppen erősítené őket ezen a területen. Vagy a piros szín az aktivitás jele. Az izgő-mozgók inkább hordják ezt a színt, aki lassabb életvitelű elutasítja. Testünkben energia felvevő helyek, csakrák találhatók, melyek a szivárvány színeinek felelnek meg. Ezek mindegyikéhez adott szervek tartoznak. Tehát bizonyos színek kedvelése vagy elutasítása a szervek állapotára is utal. Gyógyító jelleggel használják is ezt például a gyógylámpáknál.

- Mik a színek legfőbb üzenetei?

- A vörös az aktivitás, az apai, szembesítő szeretet jelképe. Az anyai, áldozatos szeretet színe a rózsaszín, mely a vörös fényteli vátozata. Habár a rózsaszínt divatba hozták a férfiak számára is, hozzájuk valójában ez a szín nem illik, az igazán férfias férfit taszítja is - jegyzi meg. - A narancs az életöröm színe, energetikailag a barna is ugyanezt jelenti. A citromsárga az önérvényesítés, az ego képviselője. A zöld a megnyugvás, a belső béke, a harmónia színe. A kék az isteni akarat érvényesülését, valamint a külső-belső kommunikációt segíti. A lila a szolgálat, az elfogadás és a változás megtestesítője. A fehér pedig a teljességet jelenti. Ahogy a fekete a rejtőzködést, a "nem akarom megmutatni magam" állapotot tükrözi. Ezért van szinte minden kamasznak fekete ruhás korszaka, és a gyászoló is ezt a világ elől elbújást mutatja öltözékével. Egyébként a szürke szín is hasonló jelentésű. Vagy nem akarok tudatosan megmutatni valamit, vagy én magam sem vagyok pontosan tisztában a dolgokkal. Persze egy-egy ruhadarab színe alapján ne vonjunk le következtetést, hiszen tetszhetett annak szabás, anyaga is a viselőjének

- A nők panasza gyakran a tömött gardrób előtt, hogy nincs mit felvenniük.

- A nők nem ruhát nem találnak ilyenkor, hanem a hangulatukhoz megfelelő színű ruhát nem. Érzékenyebbek vagyunk számos dologra, több ruhánk van mint egy férfinek és jobban el tudunk merülni abban, hogy "egyik sem én vagyok ma". Aztán ezen fel tudjuk annyira húzni magunkat, ami már is érzelmi frekvencia váltást eredményez, amihez akár passzolhat is az egyik blúz színe. A férfiakban is van érzékenység, de nálunk jobban kialakultak a sablonok az öltözködés során, hogy mihez mit vesznek fel, nem csinálnak ebből akkor gondot.

szinek-uzenete

Fehérné Pais Mária

- Évszakok, életkorok szerint változik-e a ruházat színe?

- Tél, a természet halála szintén egy gyászidőszak, gyakori a sötétebb viselet, mely praktikus is, hiszen a kevés napfényt magába szívja. Nyáron ennek a fordítottja igaz. Magyarországon az idősebb korosztály sokáig csak sötét színekben járhatott, s vidéken ez a hagyomány még ma is jobban él. Miközben csodálkozva láttuk mondjuk Hévízen a babarózsaszínbe és világoskékbe öltözött külföldi nyugdíjas nőket. Ezen a téren jó irányú változás történt. Tehát, ha valaki 60, 70 felett is szeretne színesebb ruhában járni, ma inkább megteheti. Általában életünk során vannak korszakaink, amikor bizonyos színek dominálnak az öltözködésünkben.

- A feketére azt is mondják, hogy az elegancia színe.

- Ezt a nézetet főleg az üzleti világ hozta magával, ahol szintén nem cél felfedni a legbelső szándékokat, tehát inkább rejtőzködés jelez. Nem a feketétől lesz valaki elegáns.

- Haj szín?

- Többet számít, mint a ruha, mivel ezt állandóan viseljük. Ha valaki a most divatos nagyon élénk színűre festeti a haját, az jól gondolja meg, hogy ez tényleg őt fejezi ki és nem a pillanatnyi hangulatát. A hajviseletben is érezhető, hogy az egyéniesedés korában (Vízöntő) vagyunk. Néhány évtizede, aki kilógott a sorból a megjelenésével, azt nagyon megszólták. Mini korszakban csak minit lehetett hordani. Most jobban el lehet térni, a divat is megengedi a sokféleséget. Jobban tudnak az emberek választani, mert a mentalitás is most arra hajlik, hogy választani akarnak, nem csak előírást követni.

- Milyen legyen a lakásunk színe?

- A vörös izgató, vérnyomás emelő, aki tehát nyugalomra vágyik az otthonában ne ezt válassza, annak javaslom a kéket. De a szabály, hogy olyan legyen a lakás, ahol jól érezzük magunkat. Ha nem ezt érezzük, találjuk ki min lehet változtatni. Nem kell minden színnek ugyanolyan mértékben előfordulni, néha egy komplementer kiegészítő csodát tesz, például egy jól elhelyezett piros tál a zöld falú szobában.

- Ételek színe?

- Itt is jó a sokszínűség, nemcsak alapanyagban, hanem színben is. A saláták zöld színűkkel nyugtatnak, de ha vörös színű összetevő is kerül bele, az gusztusosabb, harmonikusabb hatású. És még a tányér színe is számít. A sárga tányér étvágyjavító, nem éppen fogyókúrásoknak való. Életörömöt tükröz, ami fokozott evésben nyilvánul meg ez esetben. Egy vizsgálat szerint a zöld tányért használók 5 százalékkal kevesebb ételt ettek, mint akik sárga terítékből.

MEGOSZTÁS

HETI TÉMA
Lapcsalád (pdf-tár)
Zalaegerszeg
Zalai Napló
Hévíz Keszthely
CÉGBOX
HÍRLEVÉL

Leiratkozás hírlevelünkről

CÍMKÉK