Vezető hírek
Kenyérszentelés a Jézus Szíve Ferences Plébániatemplomban
"Egység csak akkor jöhet létre, ha megvan a bizalom, a tisztelet, a kölcsönös felelősség."
Az ország születésnapján, Szent István államalapító királyunk ünnepén a szentmisét Kis Kornél András ferences szerzetes celebrálta. A szentbeszédben elmondta „Mindannyian Szent Istvánhoz tartozunk, felnézünk rá és követni akarjuk az intelmeit. István nem csak történelem, hanem a jelenünk része is.”
A szentmise után az ünnepi beszédet Gecse Péter, alpolgármester mondta.
„Az egyik legszebb szimbólumunk a kenyér, amit a magyar nép évszázadokon át csak életnek nevezett, ami egyben az összetartozásunk fontos jelképe is. Az egység igazi közösségi erő, amely számos falat és elénk állított akadályt ledönthet. Egyéni és közös felelősségünk, hogy ezért minden tőlünk telhetőt megtegyünk, nemzetünkért, városunkért, saját környezetünkért. Egység csak akkor jöhet létre, ha megvan a bizalom, a tisztelet, a kölcsönös felelősség. Ebben rejlik az összefogás ereje és értéke. Ha a jövőben sem eresztjük el egymás kezét, akkor továbbra is sikeresek lehetünk.”- fogalmazott.
Az ünnepségen jelen volt Fabio Gentile tanácsnok, Zalaegerszeg olasz testvérvárosából Goriziából.
Az új kenyeret Kis Kornél András ferences szerzetes, Zsugyel Kornél evangélikus lelkész és Hodánics Péter református lelkész áldotta meg.
Az idei új kenyeret a Korona Pékség ajánlotta fel, melyet Kis Kornél András, Hodánics Péter, Gecse Péter, Balaicz Zoltán polgármester, dr. Sifter Rózsa főispán, Vigh László országgyűlési képviselő és Zsugyel Kornél szegtek meg.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Magyar Péter a Nemzet Hangja konzultáció kapcsán járt ZalábanSzili Péter és Magyar Enikő közös koncertje ZalaszentlászlónA MÁV-csoport üzemelteti további a Gratis-buszt, módosul a Lenti-Zalaegerszeg-Budapest járat útvonalaGöcsej Enduro 2025 - országos motoros bajnokság ZalaegerszegenFidesz-KDNP sajtótájékoztató: Tehermentesíteni a Kossuth utcátIdeiglenes magánparkoló nyílt Zalaegerszegen, az Eötvös utcábanFolytatódik a zalaegerszegi Alsóerdőnél a Déli átkötő út felújításaSzennyvízcsatorna-bélelés a Béke-liget környezetébenSzennyvízcsatorna-bélelés Zalaegerszegen, a Csány tér környezetébenIttasan, elektromos rollerrel - akár a jogosítványunk is bánhatja -
rovatunk hírei
Magyar Péter a Nemzet Hangja konzultáció kapcsán járt ZalábanSzili Péter és Magyar Enikő közös koncertje ZalaszentlászlónA MÁV-csoport üzemelteti további a Gratis-buszt, módosul a Lenti-Zalaegerszeg-Budapest járat útvonalaGöcsej Enduro 2025 - országos motoros bajnokság ZalaegerszegenFidesz-KDNP sajtótájékoztató: Tehermentesíteni a Kossuth utcátIdeiglenes magánparkoló nyílt Zalaegerszegen, az Eötvös utcábanFolytatódik a zalaegerszegi Alsóerdőnél a Déli átkötő út felújításaSzennyvízcsatorna-bélelés a Béke-liget környezetébenSzennyvízcsatorna-bélelés Zalaegerszegen, a Csány tér környezetébenIttasan, elektromos rollerrel - akár a jogosítványunk is bánhatja top 10