Vezető hírek
Emlékműsorok a Nemzeti Összetartozás Napján
Rajtunk múlik, képesek vagyunk-e talpra állni
A békediktátum 102. évfordulója alkalmából a Dísz téren népzenei és néptánc flashmobbal indult délelőtt a rendezvény. A város több népzenei együttese működött közre, és számos néptánccsoport ropta a táncot, betöltve a teret. Figyelemfelhívó volt a nemzeti színű zászlót kísérő felvonulás a Zalai 47. Honvédzászlóalj Hagyományőrző Egyesület vezetésével, mely az ünnepség következő helyszínéig, a Rózsák teréig, majd a Bajcsy-Zsilinszky térre vonult. A Rózsák terén ifj. Böjte Sándor Zsolt képviselő mondott beszédet.
- Nemzeti önbecsülés nélkül nincs nemzet. Nem mondhatunk le nemzetünkről, hagyományainkról, kultúránkról, történelmünkről, önmagunkról. A mai nap az újrakezdés ünnepe is. Rajtunk múlik, képesek vagyunk-e túllépni, talpra állni. Napestig lehetne sorolni az igazságtalanságokat, a keserű tapasztalatokat, mely a nagyszüleink generációját és a miénket is ért – mondta többek között az erdélyi származású képviselő – Egy tollvonással kerültek idegen földre a magyarok, megfosztva a legelemibb kapcsolataiktól.
A megemlékezésen közreműködött a Völgyi Banda és Bellus Attila színművész. S ahogy a Rózsák terén, úgy a Bajcsy-Zsilinszky téren is harangszót követően kezdődött az ünnepség. Az egykori tragédia bekövetkeztét szintén országszerte zúgó harangok jelezték, ahogy erre Balaicz Zoltán polgármester a beszédében utalt is.
- A nemzet sírba tételekor is zúgtak a harangok. 102 év, régen négy emberöltőnek számított. A XX. században azonban minden más. Felgyorsult az idő járása. Nem is lehetett feldolgozni a velünk történteket. Kevés volt az idő, hogy Trianon valóban történelemmé váljon. A kommunizmus idején mindent elkövettek, hogy kitöröljék ennek még az emlékét is. Mert az összefogás veszélyes, azt meg kellett akadályozni. Nem szólhattak a legszebb irodalmi művek sem a hazaszeretetről. A gyönyörű vallomások csak a rendszerváltás után kerültek elő. Mohácshoz hasonló veszteséget élt meg a nemzet, vagy még nagyobbat, hiszen Erdély akkor megmaradt. A feladatunk ma határon innen és túl, hogy mindez történelemmé sűrűsödjön. A hitünk és küldetésünk megőrzésével. A szomszédos magyarokkal együtt a 15 milliós magyar nemzet hatékonyan képviselje az érdekeit Európában. Az összefogás fontossága a nagy tanulság, e nélkül semmire nem jutunk.
A műsorban közreműködött a Városi Fúvószenekar, Bot Gábor és Hertelendy Attila színművészek, valamint a Pálóczi-iskola növendékei.
A program végén koszorúzásra került sor, ahol többek között Horváth Ferenc, a Muravidéki Magyar Önkormányzati Nemzeti Közösség elnöke, országgyűlési képviselő és Magyar János, a testvérváros Lendva, egykori polgármestere, országgyűlési képviselő, is tiszteletét tette.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
A HEMO felújítása miatt forgalomterelés ZalaegerszegenHárom zalai gimnázium is a legjobb 100 között vanAz 50 éves Zalaegerszegi Városi Fúvószenekar volt a Lokálpatrióta Klub vendégeÁldozatot követelt a tűz LetenyénVáros a tévésorozatok mentén - belvárosi séta ZalaegerszegenA képviselők elfogadták Zalaegerszeg 2025-ös költségvetésétNehezen szűrik ki a magyarok az álhíreket, a fiatalokra ez még inkább igazVersíró pályázat Németh Miklós grafikáira21. alkalommal írt alá támogatói szerződést a Zalaszám és az atlétika klubZalaegerszegre érkezik a FIRST LEGO League nemzeti döntője -
rovatunk hírei
Keserédes győzelem a szezonzárónA bronz már megvanHajrában kicsikart győzelemElőnyben a fővárosiakTávolodóban az élvonalTovább élnek a feljutási reményekA győzelem bajnoki címet értJól hajráztak a hazaiakAz edzőváltás sem segítettVisszavágott a bajnok top 10
Elhunyt Zóka Gyula fotográfusHárom zalai gimnázium is a legjobb 100 között vanMár a jövő évadra készül a Hevesi Sándor SzínházMűtét vár Pap Lujzára, átveszik a szerepeitZalaegerszegen is bemutatta könyvét Alföldi RóbertHatvanéves a zalaegerszegi buszállomásMérföldkő - művészeti gimnazisták kiállításaIsmét állatkerti minősítést kapott a Csácsi állatotthonÍgy éltünk a ’80-as években: új kiállításra készül a Göcseji MúzeumVersíró pályázat Németh Miklós grafikáira