Programajánló
A Kézművesek Háza állandó rendezvényei
A Kézművesek Háza állandó rendezvényei
Nagyrendezvényünk a Családi Pünkösd és a „Tök jó” Gébárti Tökfesztivál. A programokhoz csatlakoznak kézműves mesterség bemutatók, játszóházi foglalkozások, előadások, folklór műsor, kiállítás, népművészeti és helyi kistermelők vására.
A havi rendszerességgel megvalósuló Nyitott Műhelygalériák Napja rendezvénysorozatunk a tárgyalkotó népművészetünk hihetetlenül gazdag hagyományaiba és az alkotás folyamatába enged betekintést a látogatóknak.
Nyári népművészeti táboraink:
Gyermek- és ifjúsági komplex népművészeti tábor és felnőtt szakági táborok szervezése (évente más-más szakterületen).
Népi kézműves alkotóközösségek működtetése.
Alkotóközösségeink:
Zalaegerszegi Hímző Stúdió
Zalai Csipkeműhely
Fazekas Szakkör
Bőrtárgy-készítő szakkör
Kosárfonó Szakkör
Komplex szakkör szülőknek, gyerekeknek
„GébArt” Nemzetközi Művésztelep
Zalaegerszegen 1968-1980. között nagyhírű művésztelep működött, melyet Bernáth Aurél, Szabolcs Péter, Samu Géza, Makovecz Imre képzőművészek neve fémjelez. A professzionális művésztelep újraindításának eszméjét a Kézművesek Háza 1992-től élesztette újjá.
Célja a kezdetektől napjainkig kettős: találkozási fórumot biztosítani Európa és más földrészekről érkező külföldi és hazai képzőművészeknek, másrészt egy városi gyűjtemény alapjául szolgáló kortárs művészeti gyűjtemény létrehozása.
A Kézművesek Háza melletti GébArt Szabadtéri Szoborpark egész évben megtekinthető.
Egész évben látogatható műhelyeink:
Kovács műhely:
A régi eszközökkel, szerszámokkal berendezett műhely a zalai kovácsok szakmai bázishelye. Továbbképzéseket és mesterség-bemutatókat tartanak, nemcsak a műhelyben, hanem különböző rendezvényekre kitelepülve is.
Fazekas műhely:
A korongokkal és kemencékkel felszerelt műhely lehetőséget nyújt szakmát adó fazekas képzések szervezésére, évközi szakmai képzések és nyári alkotótábori alkalmak lebonyolítására. A műhely 2004-ben egy udvari fatüzelésű égetőkemencével gyarapodott. Különböző rendezvényekre kitelepülve is népszerűsíti a mesterséget a műhely vezetője Csuti Tibor fazekas Népi iparművész, a Népművészet Ifjú Mestere.
Szálasanyag műhely:
A Zala Megyei Népművészeti Egyesület jóvoltából valósult meg a műhely berendezése, a Kézműves Akadémia című SI-HU-1-1-004 számú, Szlovénia- Magyarország Határon Átnyúló Együttműködési Program 2007-2013 keretében. Szakmai programokat és képzéseket valósítunk meg a műhelyben.
Fafaragó műhely:
A műhely a ház berendezésének időszakában töltött be fontos szerepet, itt készültek a különböző berendezési tárgyaink, majd az utána következő időszakban különböző, a fával kapcsolatos témájú továbbképzések, táborok helyszíneként működik. Jelenleg országos szaktáborok helyszíneként tölt be fontos szerepet.
A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!