2025.01.19., vasárnap - Sára, MárióZalaegerszeg időjárása

Archivum

Hulladékhasznosítás felsőfokon

2010. március 09. kedd, 07:46
Címkék:

A díjat többnyire egyetlen ember veszi át, az elismerés azonban a csapat valamennyi tagját illeti, azt a teljesítményt és eredményt, amit közös munkával együtt értünk el – mondja Horváth Balázs. A nagykanizsai székhelyű Saubermacher-Pannonia Kft. ügyvezető igazgatója annak kapcsán nyilatkozott így, hogy a Vállalkozók Országos Szövetsége az Év Vállalkozója Díjjal, a városban működő Kreatív Klub pedig az Év Kreatív Menedzsere címmel tüntette ki a közelmúltban. A közösen elért eredményt számok is alátámasztják; ügyvezetése elmúlt öt évében a hulladékgazdálkodási szolgáltató vállalat megduplázta árbevételét, a foglalkoztatottak létszámát 80 főről 130 főre emelte.

 

Terjeszkedik a Saubermacher-Pannonia Kft.

– Tevékenységünk minden területére kihatott a növekedés, hiszen a magunk mögött hagyott időszakban ellátási területünket, szolgáltatási palettánkat egyaránt bővítettük. A kommunális és építési hulladék elszállítása mellett olyan hulladékáramok elszállításába és kezelésébe is fogtunk, mint például az elektronikai, vagy az ételmaradék-hulladék. Cégfilozófiánk egyik fontos alapelve szerint jártunk el így, miszerint, bármely hulladéktípusra tudjunk megoldást kínálni megrendelőinknek.

Horváth Balázs– Milyen árbevétellel zárták a 2009-es évet?
– Az elmúlt esztendőben egymilliárd-négyszázmillió forintot meghaladó árbevételt sikerült elérnünk, ami a duplája a 2004. évben elért értéknek. Jelenleg 109 településen vagyunk közszolgáltatók, emellett jelentős ipari partnereink is vannak, akik számára többfajta hulladék kezelését és ártalmatlanítását végezzük.

Mindez a felénk irányuló bizalmat is jelzi, melyet megrendelőink maximális minőségű kiszolgálásával igyekszünk kiérdemelni. Cégünk fejlődését fejlesztések is segítették; a megvalósítandó beruházásokra éves árbevételünk 15 százalékát fordítottuk. Mindeközben az emberi tényezőket sem hagytuk figyelmen kívül. Munkatársaink megértették, milyen fontos a hozzáállásuk, hiszen rajtuk, a tényleges munkavégzőkön keresztül ítélnek meg bennünket.

Az elmúlt időszakban a környezettudatos szemlélet elterjedéséért is sokat tettünk. Számos gyermekprogramot szerveztünk az Öko-Pannon Kft.-vel együtt. Az óvodások és iskolások fogékonyabbak a környezettudatos gondolkodásra és viselkedésre, ezért bízunk abban, hogy rajtuk keresztül a szülőket is elérjük.

– 2005-ben költöztek a mostani, a Vár u. 5. szám alatti telephelyükre. A „városközpontúság“ hogyan hatott a cég életére?
– Ideális választás volt a telephely, mert így nagyobb ismertségre tettünk szert. Az emberek közelebbről megismerhetik tevékenységünket, melyben a környezet védelme és megóvása rendkívül fontos szerepet kap. A lakosságnak ingyenesen áll rendelkezésére a hulladékudvar, ahová a nem a kommunális szemétbe tartozó hulladékokat – használt hűtőgép és gumiabroncs, nagy mennyiségű papír, üveg – valamint veszélyes hulladékokat – festék-, olajmaradék, gyógyszer, elem – behozhatnak. A veszélyes hulladékot évente kétszer szervezett formában is gyűjtjük.

Az ügyvezető igazgató elismerései.

– A 2010-es esztendő szervezeti változást is hozott a társaság életében. Melyek ezek?
– 2009-ben egy újabb öt évre szóló stratégiai tervet dolgoztunk ki a Pannon Egyetem munkatársai segítségével. Ennek lényege, hogy működési területünket és tevékenységünket kiterjesztve mind jobban megerősödjünk. Az új stratégiánk alapján január elsejével átvettük anyacégünktől, a Saubermacher-Magyarország Kft.-től a veszélyeshulladék-gyűjtéssel és -kezeléssel foglalkozó Netta Kft. irányítását.

Terveink megvalósulását szolgálja az is, hogy szorosabbra fűztük az együttműködést a Saubermacher-Marcali Kft.-vel. Célunk, hogy növeljük cégünk, a Saubermacher-Pannonia Kft. regionális piaci pozícióját. Az együttműködéstől éppen ezért azt is várjuk, hogy szolgáltatásaink szakmai színvonala jelentősen emelkedjen partnereink megelégedésére.

– Milyen feladatokat hoz még az idei esztendő?
– A családi házas övezetekben eddig kétezer háztartást vontunk be a zöldhulladék-gyűjtésbe Nagykanizsán, július elsejétől ezt most kiterjesztjük a háromszorosára. Ezzel párhuzamosan üzembe áll a ZALAISPA projekt keretében megépült bagolai hulladékkezelő komplexum komposztáló üzeme, ahová a későbbiekben a településekről is begyűjtjük a zöldhulladékot.

– Milyen tapasztalataik, eredményeik vannak a szelektív hulladék hasznosítását illetően?
– A szelektív hulladék mennyiségét tekintve 2003-ban 50 tonna, tavaly pedig már 3 ezer tonna hulladék került hasznosításra. Ebből az adatból is látszik, hogy a lakosság hozzáállása rendkívül pozitív. Újrahasznosítás céljából a papírt Dunaújvárosba, a Dunapack Zrt.-hez, illetve Ausztriába szállítjuk. Az üveghulladék csak kis mennyisége kerül Orosházára, a többi szintén Ausztriába.

Korszerű géppark áll rendelkezésre.

A tetra-pack dobozokat Németországba, a fólia és a PET palackokat pedig Sárvárra szállítjuk. A hazai újrahasznosítás lehetőségein úgy vélem, lenne mit bővíteni, a környezet védelme, megóvása kapcsán rendkívül fontosnak tartom a biogázüzemek létesítését is. Ugyancsak országos szinten megoldandó kérdés a megtelt szemétlerakó dombok jövőbeni sorsa, valamint a másképp nem hasznosítható hulladékok elégetése. 

– A közelmúltban újabb „lábbal“ bővült tevékenységük?
– Megnyertük az autópályatendert, így március elsejétől az M7-es eszteregnyei és fonyódi pályamérnökségéhez tartozó szakaszon cégünk gyűjti a hulladékot – mondta végül Horváth Balázs.

 

MEGOSZTÁS

HETI TÉMA
Lapcsalád (pdf-tár)
Zalaegerszeg
Zalai Napló
Hévíz Keszthely
CÉGBOX
HÍRLEVÉL

Leiratkozás hírlevelünkről

CÍMKÉK