2024.11.29., péntek - TaksonyZalaegerszeg időjárása

Archivum

Kiváló kukoricahibridek

2010. december 14. kedd, 19:21
Címkék:

Napjaink kukoricatermesztésének legnagyobb kihívása a termésátlagok ingadozásának mérséklése. A termelők szempontjából ugyanis nagyon fontos kérdés, hogy mennyi értékesíthető terméssel számolhatnak. A mai szélsőségesen változó időjárásban a fajtának, illetve a hibridnek reagálni kell a gyorsan változó körülményekre. A szegedi kutatóállomáson inkább a szárazságtűrő fajtákkal, míg az Alpok-alja éghajlati viszonyú táplánszentkereszti állomáson a hűvösebb, csapadékosabb időjárást tűrő fajtákkal kísérleteznek. Ennélfogva a szegedi Gabonatermesztési Kutató Kft. széles kukoricahibrid-választékkal áll rendelkezésre, legyen szó átlagos, aszályos, vagy intenzív körülményekről, hangsúlyozta Vadvári László.
 

 
A szegedi gabonakutató ajánlata a zalai gazdáknak

– Az eredményes kukoricatermesztésnek fontos eleme a korai vetés. Az extenzív akár intenzív termőhelyen gazdálkodóknak a FAO 290-es SAROLTÁT ajánljuk, melynek jellemzője a gyors, kezdeti növekedés. Ez egy lófogú kukoricahibrid, mely jól tolerálja az időjárási viszonyokat, kiváló aszálytűrés jellemzi, s a széles körű felhasználását kimagasló hektolitersúlya segíti.

Április 15–20. között ideális a vetése, és már szeptember végén betakarítható – mondja el érdeklődésünkre öt dunántúli megye régiós területi képviselője. – A Sarolta nagy előnye, a belvízzel sújtott területek szempontjából, hogy május közepén, végén is még biztonsággal elvethető.

A nyugat-dunántúli régióban immár több mint tíz éve van jelen a köztermesztésben a FAO 340-es Szegedi SC 352, ami rendkívül gyors kezdeti fejlődésű kétvonalas kukoricahibrid. Április végén vethető és október elején betakarítható, ezért a kalászosoknak is megfelelő előveteménye lehet. Közepes és intenzív körülmények között is jó termésátlaggal kecsegtet.
Kimagasló termőképességű a FAO 380-as CSANÁD, amely ugyancsak kétvonalas hibrid. Tápanyag-reakciója kiváló, ezért intenzív technológia melletti termesztését ajánljuk. Ezt a hibridet, mely nagy biztonsággal tíz tonna feletti termésátlagra képes, reméljük idén a zalai termelők is megismerik.

A kutatóintézet 2010-ben elismert új hibridje a FAO 390-es Szegedi SC 386, mely szemes és silóhasznosításra is kiválóan alkalmas. Vízleadása, szárszilárdsága igen jó. Erőteljes kezdeti fejlődésű háromvonalas hibridet azoknak a gazdáknak is ajánljuk, akik a helyi adottságok mellett a szokásosnál korábbi vetés mellett döntenek. Extenzív termesztési viszonyok között is jó teljesít.

A Szegedi 521-est intenzív silókukoricaként, valamint biogáz-termelésre alkalmas energianövényként is ajánlják. Az alsó levélszáradásra nem hajlamos, kétvonalas hibrid termésátlaga 13-14 tonna hektáronként, de a kiemelkedő terméspotenciál kihasználásához intenzív tápanyag-bevitelt kíván.

A szegedi Gabonakutató Kft.  2010/2011-es termesztési szezonban a
SAROLTA ÉS A CSANÁD KUKORICAHIBRIDEKET akciós áron kínálja.

Területi képviselő: Vadvári László 06-30/636-6434

MEGOSZTÁS

HETI TÉMA
Lapcsalád (pdf-tár)
Zalaegerszeg
Zalai Napló
Hévíz Keszthely
CÉGBOX
HÍRLEVÉL

Leiratkozás hírlevelünkről

CÍMKÉK