2025.01.20., hétfő - Fábián, SebestyénZalaegerszeg időjárása

Archivum

Előtérben a tehetséggondozás

2009. október 27. kedd, 13:35
Címkék:

A TIT Öveges József Ismeretterjesztő és Szakképző Egyesület tevékenységének középpontjában továbbra is két fő elem, az ismeretterjesztés és a szakképzés áll. Jelentős esemény az egyesület életében az a TÁMOP keretében megnyert pályázat, amely egyben az egyesület tevékenységének kiszélesítését is lehetővé teszi.

 

Sikeres volt a TIT TÁMOP-pályázata

– Az ismeretterjesztő rendezvények tekintetében sűrű időszak áll mögöttünk – mondta Gazsó Sándor, a TIT Öveges József Ismeretterjesztő és Szakképző Egyesület ügyvezető igazgatója. – Szeptemberben a zalaegerszegi önkormányzat támogatásának köszönhetően „Népművészeti értékeink” címmel hagyományőrző program vette kezdetét.

Az öt témában tartott előadás-sorozat múlt heti, a zalaegerszegi Ady-iskolában tartott záró rendezvényén 11 csapat mérte össze tudását színvonalas szellemi vetélkedő keretében. A programmal párhuzamosan egy rajzpályázatot is meghirdettünk, melyre a város szinte összes iskolájából érkeztek alkotások. A zsűrizett rajzokból nyílt tárlat ugyanitt megtekinthető.

A középiskolások számára október közepén előbb Keszthelyen, majd Zalaegerszegen tartottunk előadást, amelynek célja a tehetséggondozás volt. A résztvevő diákokat megismertettük egyesületünk törekvéseivel, a nívós szakképzés fontosságával, azzal a nem titkolt céllal, hogy minél többen csatlakozzanak programjainkhoz.

zeg73.jpg

Ugyanilyen megfontolásból hoztuk létre korábban a TIT ifjúsági tagozatát, ugyanis a fiatalok megszólítása, a „tudósjelöltek” sikeres integrálása a hagyományokkal rendelkező szervezet jövőjének fontos eleme. 

– Milyennek találja a fiatalok hozzáállását?
  – Évek óta tudatosan foglalkozunk a tehetséggondozással, s ez meg is hozta a várt sikert. A középiskolai konferenciákon végzett felméréseink alapján sokaknál remény van arra, hogy egyetemi tanulmányaik során kutatómunkát végezzenek, amely önmagában jó visszaigazolás egyesületünk számára. Bízunk benne, hogy ezek a fiatalok az ismeretterjesztést is fontosnak tartják majd.

– Az egyesület a közelmúltban sikeresen szerepelt egy TÁMOP-pályázaton. Mire nyújt ez fedezetet?
– A Társadalmi Megújulás Operatív Program (TÁMOP) keretében „Zala új gyöngyei: műveltség és tudás” címmel beadott pályázatunkról van szó, ezzel egyesületünknek közel 70 millió forint lehívására nyílik lehetősége. A folyamatban lévő program egyik eleme az a kulturálismenedzser-képzés, ahol 100 fő – négy csoportra osztva, 180–180 órában – részesül akkreditált képzésben.

A jelentkezőket nemcsak Zala megyéből várjuk, képzési formánkat az egész régióban meghirdetjük. A pályázat másik eleme a tehetséggondozás támogatása, így a már egyébként is működő szaktárgyi versenyek, szakkörök, táborok palettájának kiszélesítése válik lehetővé.

A KRESZ-től kezdve az egészségügyi kérdéseken át sok olyan téma kerül majd előtérbe, amely a fiatalok érdeklődésének megfelel. A program egyben lehetőséget biztosít a hátrányos helyzetű fiatalok gondozására is, amely elsősorban a pályaválasztási segítségnyújtást célozza meg.

MEGOSZTÁS

HETI TÉMA
Lapcsalád (pdf-tár)
Zalaegerszeg
Zalai Napló
Hévíz Keszthely
CÉGBOX
HÍRLEVÉL

Leiratkozás hírlevelünkről

CÍMKÉK