2025.01.16., csütörtök - GusztávZalaegerszeg időjárása

Archivum

Minősítő képzésen a Bibóban

2011. január 25. kedd, 11:04
Címkék:

Hévízen, a Bibó-gimnáziumban január közepén tartotta szálláshelyeket minősítő képzését a Magánszállásadók Országos Szövetsége (MOSZ).  A teljesen új képzést bemutató rendezvényen megjelenteket Lajkó Ferenc, a Hévízi Szobakiadók Szövetségének elnökeként és a MOSZ elnökhelyetteseként is köszöntötte. Mint a köszöntőjében kiemelte: Eger után a fürdőváros a második helyszín, ahol a képzés elindult. 

 

Fő cél: az elégedett vendég

Mint a tanácskozáson kiderült, korábban nem voltak gondosan kidolgozott kritériumok, így gyakorlatilag magukat minősíthették a magánszálláshelyek. Jelenleg egy tavalyelőtti kormányrendelet szabályozza a honi szállások minősítésének részleteit, amely már rendelkezik az új védjegyrendszer létrehozásáról. Két évvel ezelőtt az Önkormányzati Minisztérium már a frissen megalakult MOSZ szakembereivel is egyeztetést folytatott.  A minősítést immár kérhetik a magánszálláshelyek.

Elsőként egyébként egy tokaji szállás pályázott. Ez ugyan egyelőre még nem kötelező, de az erre utaló jelzéseket csak azok használhatják, akiket a szakemberek már besoroltak. Így, akik megkapják a jelzéseket, garantáltan biztosítani tudják a minőséget. A besorolás négy évre szól, de a döntést kétévente felülvizsgálják.

Ha bármilyen probléma előfordul, a fogyasztókat megkárosító szálláshelyektől vissza is lehet vonni a besorolást. A kritériumok alapján két-, három- és négykoronás jelzéseket kaphatnak az ellenőrzött magánszálláshelyek. Vannak olyan feltételek, amelyeknek mindegyiknek meg kell felelnie. Így – többek között – a fűtés, a rendszeres takarítás, a hűtőszekrény, a hulladékszállítás és az egészségügyi helyiségek állapota.

Ezenfelül egy előre meghatározott pontrendszer szerint olyan szolgáltatásokért, mint a pihenőkert, a kerti grillező, a WIFI, a szauna, a szolárium, a jakuzzi, az őrzött parkoló, a széf, a prospektusok stb. is pontokat lehet kapni. Két koronához harminc, háromhoz ötven, míg a négy koronához nyolcvan pontot kell elérni. A minősítést követően a szálláshelyek Nemzeti Tanúsító Védjegyet kapnak, amellyel igazolhatják a besorolás eredményét.

A minősítést hamarosan a négy régióban képzett szakemberek végzik el. A jövőben több kampányt is indít a MOSZ-forrás függvényében  azért, hogy a vendégek és a szállásadók is jobban megismerkedjenek az új rendszerrel. Lényeges, hogy a fogyasztók is tisztában legyenek azzal, hogy mit jelent, ha meglátnak egy két-, három- vagy négykoronás magánszállást.

A még 2009 novemberében Egerben, 11 egyesület részvételével megalakult MOSZ foglalkozik még a Széchenyi-kártya magánszálláshelyeken történő elfogadásával, a Széchenyi-terv pályázati lehetőségeinek kiaknázásával, a HACCP-mentes reggeliztetés elterjesztésével, átalányadó-módosítással. Kialakulóban van egy honlap: a www.maganszallasadok.hu, ahol a minősített szállások külön is szerepelnek majd. Ezen az oldalon panasszal is élhetnek azok a vendégek, akik szerint vendéglátóhelyük nem felelt meg az előzetesen elvártaknak. 

 

MEGOSZTÁS

HETI TÉMA
Lapcsalád (pdf-tár)
Zalaegerszeg
Zalai Napló
Hévíz Keszthely
CÉGBOX
HÍRLEVÉL

Leiratkozás hírlevelünkről

CÍMKÉK