2024.11.30., szombat - András, AndorZalaegerszeg időjárása

Archivum

Mese a zenéről

2010. április 13. kedd, 17:10
Címkék:

Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy ének-zene pedagógusként, népművelőként és színházelméleti szakemberként is dolgozó, több diplomás, jószívű asszony: Kárpáti Ildikó, aki Bakos Rezső előadóművész férjével hat évvel ezelőtt felkarolta az általa nagyon tehetségesnek vélt egykori csányis tanítványát, Zsigmond Lajost, aki öt évig járt ugyan a Festetics György Zeneiskola hegedű és szolfézs  tanszakára, de mégsem talált egyetlen olyan jótét lélekre, aki felszínre hozta volna az igazgyöngyöt a szelíd lelkű fiúcska torkából.

Zsigmond Lajos nem csak Keszthelyen született csillagnak

Még az ötödik osztály padjait koptatta, mikor Ildikó nénje, zenei gyámja, a népdaléneklés nem túl rögös útján elindította. A fiatalúr először iskolai, majd régiós énekversenyeken elért szép eredményekkel mutatta ki háláját az Éneklő Ifjúság Mozgalom többszörös „arany minősítésű karvezetőjének”. A hosszú évek alatt egyértelműen beigazolódott, hogy a mára 15 évessé érett, az Asbóth-iskola informatika szakán tanuló legény a színház és musicalek világa felé orientálódik.

 

5-2.jpg

 

A muzsika világában jártas agilis gondviselő révén Lajos később azután klasszikus kórusművekkel, komoly- és könnyűzenei darabokkal, musicalek betétdalaival, de még operadarabokkal is megismerkedett. A megyeszékhelyi kistérségi fesztiválon az eredeti Jézus Krisztus Szupersztár című darab két betétdalát is hatalmas sikerrel adta elő.

Később választott tanodája, a Ranolder-iskola is diadalt aratva indította őt különféle népdalversenyeken. Szerető szülei – megfogadván a patronáló házaspár tanácsát – két évvel ezelőtt beíratták a Veszprémi Dal-ma Musical és Zenés Színpad Stúdiójába, ahol vasárnaponként sztárképző mesterek (Völler Adél, Módri Györgyi, Valc Szabolcs) is csiszolják már-már tökéletessé lett hangját, mozgását.

Az ugyancsak jólelkű szülők önmaguktól mindent megvonva, folyamatosan próbálják előteremteni a drámaelméleti, egyéni és csoportos hangképzési, légzéstechnikai, tánc– és mozgáskoreográfiai órák díjaiért elkért garasokat.

Aztán, nemrégiben történt, hogy a Mentor Ifjúsági és Szolgáltató Iroda „Keszthelyen is csillag születhet” címmel tehetségkutató versenyt rendezett. A teltházas, Balaton Színházbeli gálán 27 egyéni és csoportos fellépő közül „ének kategóriában” őt találták a legkiválóbbnak. Az elődöntő alkalmával a „Diótörő és egérkirály” musicalből az „Én vagyok a király” dalával ejtette ámulatba az amúgy szigorú ítészeket.

A döntőben Besenczi Árpád zsűri elnök a „Légy jó mindhalálig” musical címadó dalának frenetikus sikerű tolmácsolása után ekképp fakadt ki: „- Effajta tehetség csupán tízévente születik, és ilyen szépen előadva még senkitől sem hallottam a dalt.” A színidirektor megígérte, ha Zalaegerszegen bemutatják a musicalt, akkor főszereplőnek hívják meg a mutálását hangképzéssel „továbbtolt” fiút.

Itt a vége fuss el véle. Nem, nincs itt a vége, a fiúcska pályáját és elbűvölő hangját 120 százalékkal tovább egyengetik. A helyben sztárrá lett ifjú emberpalántáról biztosan hallunk később is.

MEGOSZTÁS

HETI TÉMA
Lapcsalád (pdf-tár)
Zalaegerszeg
Zalai Napló
Hévíz Keszthely
CÉGBOX
HÍRLEVÉL

Leiratkozás hírlevelünkről

CÍMKÉK