2024.11.30., szombat - András, AndorZalaegerszeg időjárása

Archivum

A stresszoldás tudományáról

2010. április 13. kedd, 17:15
Címkék:

„A kineziológia pedagógiai és pszichológiai elemeket is tartalmazó készség-, képesség-, és személyiség fejlesztő lélektani ág, amelyik a test-lélek-szellem egységét kezelve hatékonyan befolyásolja az energia áramlását. Az érzelmi stresszek feloldásával energetikai egyensúlyt hoz létre a testünkben. Ezáltal aktivizálódik a szervezet öngyógyító mechanizmusa. A kineziológiával az okot keressük meg a panasz megszüntetése érdekében. A személyiség újra tanulásának módszere feltárja azt az életeseményt, ahonnan a probléma ered, amelyet izomteszteléssel végzünk homeopátiás alapon működő virágesszenciák segítségével” – avatott be az egyre népszerűbbnek számító „gyógyító mozgás-tudomány” részleteibe a keszthelyi Bőheim Rita kineziológus, akit arra kértünk, mesélje el, hogyan mikor került kapcsolatba az általa nagyon hatékonynak tartott módszerrel.

Izmaink árulkodnak

– A gyermekvédelem területén pszichológusi státuszban Budapesten dolgozva is mindig a legeredményesebb, leghatékonyabb módszerek felkutatása érdekelt. Pedagógus szakon végezve a gyermeklélektanról nagyon sok ismeretet sikerült összegyűjtenem. Már akkor is az érdekelt, hogyan lehet a gyerekeknek és az őket gondozóknak a legeredményesebben kiteljesíteni a saját kompetenciájukat.

 

Bőheim Rita

 

Tanultam és tanítottam is „beszélgetős tudományterületeket”. A pszichodráma, a drámapedagógia, az erőszakmentes kommunikáció, a neurolingvisztikus programozás előnyeiről is bőséges ismereteket szereztem, de egyik sem volt olyan meggyőző, mint a 12 évvel ezelőtt megismert, megtanult kineziológia.

– Hogyan és milyen céllal dolgozik a kineziológus?
– Egy adott élethelyzethez kapcsolódó negatív élményeket, érzéseket, korrekció után pozitívval helyettesítjük, oldva a test energetikai rendszerét. A bennünk rejlő blokkokat, elakadásokat, testi-érzelmi szinten felgyülemlett rossz kapcsolódásokat úgy oldjuk fel, hogy tartósan olyanok tudjunk lenni, mint amilyennek szeretnénk.

A módszer lényegét megragadó kedvenc mottóm: „miért lehetnénk kevesebbek, ha azok is lehetnénk, amik vagyunk.” Önmagunk újratanulását szelíd eszközökkel, de aktívan végezzük. Mint a kaleidoszkóp esetében, mi is kicsit öszszerázzuk a belső rendszert, hogy kialakulhasson az a kép, amelyikkel önmagunkat szívesen azonosítanánk. Mindenki élettörténe-  tében van olyan elakadás, ahol, és amikor segítségre szorul. Az eljárás arra épül, hogy minden, ami történik velünk egészen fogantatásunktól kezdődően, hatással van további életünkre.

Szervezetünk mindezeket a hatásokat tárolja, és egy-egy kezelés során az agyban tárolt információkat kérdezzük le. A sejtek szintjéről érkező információk minden esetben hatékonyak és megbízhatóak. Sokszor nem is tudjuk, hogy a régmúlt milyen eseményei miatt félünk bizonyos dolgoktól.  Mivel a módszer a probléma okát a gyökereknél keresi meg, és az oldás is itt történik, jövőnk már olyanná válhat, amilyenné tenni szeretnénk.

– Mikor használható, mikor eredményes a módszer?
– Minden esetben, amikor önértékelésünk alacsony, nincs önbizalmunk, félelmek, fájdalmak, szorongások gyötörnek bennünket, depressziótól, pániktól, álmatlanságtól, fejfájástól, idegrendszeri-emésztési problémáktól, fogyástól, hízástól szenvedünk, valamilyen múltbeli érzelem áll a háttérben. Testi betegségek, tanulási nehézségek, párkapcsolati-, pszichés-, önértékelési problémák, fóbiák, allergia, szenvedélyek, önismeret és betegségmegelőzés céljából, vagy mondjuk sikertelen gyermekvállalásnál is érdemes kineziológust felkeresni.

A gyógyulás és a betegség is a fejben kezdődik.  Sokszor a panaszok hátterében az orvosok nem találnak szervi okot. A negatív érzelmek stresszként rakódnak le, blokkolnak minket. Megbomlik a test és a lélek egyensúlya, és ez hátrányosan befolyásolja jelen életünket, viselkedésünket, egészségünket. Azok is jó eredményre számíthatnak, akik alapbetegségükre orvosságot szedve, szelídebb módszerrel akarják megtámogatni gyógyulásukat.

Azt tapasztaltam az elmúlt több mint egy évtized alatt, hogy az emberek nem a betegségtől, vagy a fájdalomtól félnek leginkább, hanem a változástól, a változtatás kényszerétől rettegnek. Inkább ragaszkodunk a tüneteinkhez, a betegségünkhöz, semmint változtatnánk rajta. A test alakításához személyi edzőt bérelünk, a fogyókúra összeállításához dietetikust kérünk fel, de a lélek ápolását csak kevéssé tartjuk fontosnak. Későn jövünk rá, hogy rendezni érdemes testünk-lelkünk energetikai rendszerét is.

 

MEGOSZTÁS

HETI TÉMA
Lapcsalád (pdf-tár)
Zalaegerszeg
Zalai Napló
Hévíz Keszthely
CÉGBOX
HÍRLEVÉL

Leiratkozás hírlevelünkről

CÍMKÉK