Archivum
A méhnyakrák ellen
Zalaegerszeg közgyűlése legutóbbi ülésén döntött arról, hogy a zalaegerszegi állandó lakóhellyel rendelkező, 13. életévüket betöltött lányok részére HPV elleni négykomponensű védőoltást biztosít, felmenő rendszerben, az oltóanyag teljes bekerülési költségét átvállalva. A jövő évi költségvetésben erre 13 millió forintot biztosít.
Önkormányzati program – ingyenes HPV-elleni védőoltás
A méhnyakrák világviszonylatban és Magyarországon is a mellrák után a második leggyakoribb daganatos megbetegedés a nők körében. Súlyos betegségről van szó, amely életveszélyes, és későn felfedezve gyakran gyógyíthatatlan. Kialakulásáért 99 százalékban a humán papilloma vírus (HPV) a felelős, mely az egyik leggyakoribb szexuális úton terjedő kórokozó. A HPV-vírusnak több mint száz típusa ismert, amelyek közül a legtöbb semmilyen tünetet nem okoz. A fertőzésre jelenleg nincs bizonyított kezelés, ezért a megelőzésre kell a hangsúlyt fektetni.
Az elmúlt két-három évben számos önkormányzat csatlakozott már a HPV elleni védőoltás kampányához, amelyet mindenhol sikeresnek ítélnek. A közpénzből finanszírozott védőoltásprogram keretében célszerű, ha az önkormányzat a jelenleg elérhető legszélesebb HPV elleni védelmet igyekszik biztosítani az érintett korosztály számára. A zalaegerszegi kampány 2011-ben indulna, jövőre az 1998. január 1. és 1998. december 31. között született lányok oltására kerülne sor.
– A védőoltásprogram megvalósulását a Zalaegerszegi Gyermekek Egészségéért Alapítvány szakmailag támogatja. Az oltási program felkeltette Zalaegerszeg legnagyobb munkáltatójának, a Flextronics International Kft.-nek a figyelmét is. A cég úgy döntött, hogy társadalmi felelősségvállalási programjának keretében a FlexAlapítványon keresztül három éven át összesen 40.000 dollárral támogatja a prevenciós egészségügyi programot – tájékoztatta lapunkat Gyutai Csaba alpolgármester és Rigó Csaba, a gazdasági bizottság elnöke. A városvezetők az önkormányzat nevében köszönik a jelentős – a program költségének közel ötödét fedező – támogatást, és a továbbiakban is várják az együttműködő partnerek jelentkezését.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Az egészségvédelemről tájékoztatott a A Tiéd a Város EgyesületA fa útja a termékig a Göcseji TudásközpontbanAszfaltozás miatt ideiglenes forgalomkorlátozás lesz a Kosztolányi utcában Lezárások az Aranyoslapi forrás mellettLakásbiztosítás: ha nincs, kössön, ha van, vizsgálja felül márciusban! Titokzatos nők, női titkok - zalaegerszegi séta a Tourinform IrodávalVárosi borverseny Egerszeghegyen - várják a nevezéseketForgalomelterelés a zalaegerszegi HEMO épületénélKockásliliomokat és élőhelyüket károsították meg, pénzbüntetést kaptakMárcius 4-én délután lezárják a zalaegerszegi Kossuth utcát -
rovatunk hírei
Az egészségvédelemről tájékoztatott a A Tiéd a Város EgyesületA fa útja a termékig a Göcseji TudásközpontbanAszfaltozás miatt ideiglenes forgalomkorlátozás lesz a Kosztolányi utcában Lezárások az Aranyoslapi forrás mellettLakásbiztosítás: ha nincs, kössön, ha van, vizsgálja felül márciusban! Titokzatos nők, női titkok - zalaegerszegi séta a Tourinform IrodávalVárosi borverseny Egerszeghegyen - várják a nevezéseketForgalomelterelés a zalaegerszegi HEMO épületénélKockásliliomokat és élőhelyüket károsították meg, pénzbüntetést kaptakMárcius 4-én délután lezárják a zalaegerszegi Kossuth utcát top 10
Aszfaltozás miatt ideiglenes forgalomkorlátozás lesz a Kosztolányi utcában A háború ihlette Herkli Mátyás díjnyertes grafikáitTöbb ezer fánk fogyott a jótékonysági vásáronBuday Mihály festőművész alkotásai a színházbanGöcseji csoda – a hagyományok és a természet közelségébenNövekvő könyvtárhasználat, több fiatal beiratkozóRekord felvonuló a jubiláló zalaegerszegi városi farsangonVárosi borverseny Egerszeghegyen - várják a nevezéseketLezárások az Aranyoslapi forrás mellettA fa útja a termékig a Göcseji Tudásközpontban