Archivum
Nőtt az álláskeresők száma Zala megyében
Mintegy 100 fővel nőtt a nyilvántartott álláskeresők száma Zala megyében, szeptember végén 15 100 álláskeresőt regisztráltak a kirendeltségeken, 0,8 százalékkal többet, mint egy hónappal korábban - közölte a Zala Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központja az MTI-vel pénteken.
A legnagyobb mértékben - közel 4 százalékkal - Zalaegerszeg és Keszthely térségében nőtt az álláskeresők száma, Letenye térségében viszont több mint 5 százalékkal kevesebb álláskeresőt tartottak nyilván, mint augusztusban.
A gazdaságilag aktív népesség 11,4 százaléka volt nyilvántartott álláskereső Zala megyében. Az elmúlt öt év adatai szerint az ősz első hónapjában többen kerestek állást a kirendeltségeken, mint a korábbi hónapokban. A közlemény szerint az álláskeresők számának kismértékű emelkedése részben a pályakezdők számának növekedésével, valamint a közfoglalkoztatásban részt vevők számának mérséklődésével magyarázható.
Az év kilencedik hónapjában az álláskeresők 11,7 százaléka, mintegy 1,8 ezer fiatal volt pályakezdő. Zalaegerszeg és Nagykanizsa vonzáskörzetében a munkanélküli fiatalok aránya alacsonyabb volt a megyei átlagnál, míg a többi térségben 11,8 – 12,4 százalék körül alakult a fiatal álláskeresők aránya.
Szeptemberben 1,3 ezer új álláshelyet jelentettek be, közel ezret nem támogatott foglalkoztatás keretében ajánlottak a munkaadók. Legnagyobb számban segéd- és alkalmi munkásokat tehergépkocsi-vezetőket, bolti eladókat, forgácsolókat, hegesztőket, lakatosokat és húsfeldolgozókat kerestek.
A hónap során a kirendeltségeken több mint 2,2 ezer álláskeresőt regisztráltak, közülük 256-an korábban még nem szerepeltek a nyilvántartásban. A közel 2 ezer ismételten álláskeresővé váló munkanélküli több mint 60 százaléka egy éven belül veszítette el ismét állását, és mintegy ötödüknél már 4 évnél is hosszabb idő eltelt a regisztrációból való kikerülésük óta.
Az álláskeresők közül több százan segéd-, vagy alakalmi munkásként dolgoztak korábban, de a bolti eladók, irodai adminisztrátorok, mechanikai gépösszeszerelők, tehergépkocsi-vezetők, felszolgálók, lakatosok, vagyonőrök és szakácsok közül is sokan veszítették el az állásukat.
A nyilvántartásból kikerülő 2,1 ezer álláskereső közül 1150-en tudtak elhelyezkedni; közel 300-an támogatott foglalkoztatás keretében, 870-en pedig az elsődleges munkaerő-piacon találtak munkát.
Az év első 9 hónapjában összesen közel 12,7 ezer álláskereső tudott elhelyezkedni Zala megyében, mintegy 5,8 ezer ember támogatott munkakörben.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Tojáskeresés sok csokival a Göcseji FalumúzeumbanZalaegerszeg fejlődött a legdinamikusabban 2014-2024 közöttSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokTöbbször reggelizne a magyar úgy, mint húsvétkor, de nincs rá idejeÁprilis 14-től gázvezeték rekonstrukciós munkálatok kezdődnek Zalaegerszegen, a Petőfi utcábanVersíró pályázatot hirdetett a Deák-technikumZalaegerszegi könyvadomány a baróti iskola könyvtáránakA gyülekezés alapjog: Zalaegerszegen is demonstrált a MomentumZajlik a Landorhegyi úton a vízvezeték kiváltása -
rovatunk hírei
Horváth Csongor Gergő kiállítása a Liszt-iskolábanMészi 65 - kiállítás a Gönczi GalériábanBudaházi Tibor jubileumi kiállítása a Göcseji MúzeumbanVárosi Farsang 2025 - ZalaegerszegMágia a műanyag világban - Dana Puhosh tárlataElkezdődik a volt HEMO felújítása„Az én babám lakodalmast játszik” - népviseleti babák kiállításaÉvindító sajtótájékoztató és ajándékozás a levéltárbanTakács Ágnes alkotásaiból nyílt emlékkiállítás Drabik és Drabik top 10
Nagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokA gyülekezés alapjog: Zalaegerszegen is demonstrált a MomentumA fiúk körében is népszerű a fodrászat, főleg a barberkedésHorváth Csongor festményei az internet előtti kort idézikPörgős évadzárót kínál a Hotel MentholÁprilis 14-től gázvezeték rekonstrukciós munkálatok kezdődnek Zalaegerszegen, a Petőfi utcábanSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNémeth Miklós grafikái ihlették a diákok verseitBemutatta Mintha repülnék című kötetét Szálinger BalázsÖsszefogás a barlahidai barokk orgona megmentéséért