2024.07.05., péntek - Emese, SaroltaZalaegerszeg időjárása

Archivum

A megye kitüntetettjei

2013. szeptember 10. kedd, 13:43
Címkék:

 A Zala Megyei Önkormányzat szeptember 7-i zalavári ünnepi közgyűlésén az alábbi személyek vehettek át kitüntetést, munkájuk elismeréseként.

megyenap1

Zala Megye Díszpolgára kitüntető cím

nh. Szalay Annamária, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH), valamint a Médiatanács volt elnöke.

Országgyűlési képviselőként, zalaegerszegi önkormányzati képviselőként és a Zala Megyei Közgyűlés tagjaként kiemelkedő szerepet töltött be a város és a megye gyarapodásában, közreműködésével számos fejlesztési elképzelés valósulhatott meg.

Közéleti szerepvállalásaiban mindig alapvető feladatának tekintette a zalai, zalaegerszegi ügyek képviseletét, tevékenységei révén Zala megye egyik meghatározó, mértékadó és mértéktartó állami vezetőjévé vált. Az NMHH elnökeként az elektronikus hírközlési piac zavartalan, eredményes működésének kialakításán, a tisztességes és hatékony verseny előmozdításán, illetve egy, a feltörekvő generációi védelmét is szolgáló 21. századi médiakultúra létrehozásán dolgozott.

Célja volt egy olyan közös európai értékeken alapuló médiaszabályozás kialakítása, amely az elektronikus hírközlési ágazat megújításán túl kiemelkedő hangsúlyt fektet az elektronikus hírközlési tevékenységet végző szervezetek és személyek magatartásának felügyeletére, az elektronikus hírközlési tevékenységet végzők és a felhasználók érdekeinek védelmére. Hivatali ideje alatt komoly szerepet vállalt az új médiatörvények megalkotásában, és az új frekvenciarendelet kialakítása révén Magyarország mobil lefedettségének 100 százalékossá válásában. Pontosan érzékelte, hogy Magyarországnak szüksége van a magyar médiarendszer teljes megújítására. A hivatása volt az élete, sorsa igazi útját járva képes volt feláldozni erejét és egészségét.

Zala Megye Közigazgatásáért Díj

Dr. Halász Gabriella, a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság Zala Megyei Kirendeltségének igazgatója.

Hosszú évekig dolgozott a Zala Megyei Közgyűlés Hivatala Szociális és Egészségügyi Osztályának vezetőjeként, amikor a Zala Megyei Kórház mellett felügyelete alá tartoztak a megye szociális és gyermekvédelmi intézményei, amelyekben irányításával az egyre nehezedő körülmények ellenére is biztosítani tudták a megfelelő működést. A megyei önkormányzat kötelezően ellátandó feladatainak 2012. január 1-vel való jelentős mértékű változásával egyidejűleg a megye kulturális, oktatási, szociális és gyermekvédelmi intézményeinek működtetése állami feladatkörbe került, s irányítása az akkor létrehozott Zala Megyei Intézményfenntartó Központhoz került. Az új szervezet vezetőjeként Dr. Halász Gabriella tudatos, elkötelezett munkájával, humánus személyiségével nagyban hozzájárult ahhoz, hogy ez a változás az intézmények napi működését érintően zökkenőmentes zajlódjon le.

Zala Megye Egészségügyéért Díj

Dr. Mándó Zsuzsanna, a Hévízgyógyfürdő és Szent András Reumakórház orvos-igazgatója

A reumatológiai és mozgásszervi rehabilitációs szakképesítéssel rendelkező doktornő 2001 óta dolgozik a Hévízgyógyfürdő és Szent András Reumakórházban, ahol 2011-től már orvos-igazgatóként tevékenykedik.

Kiváló és alapos szakmai tudással irányítja a gyógykórház orvosi területét, s emellett számos kutatást végzett, aktívan részt vesz számos szakmai szervezet tevékenységében, rendszeresen publikál, valamint felkérésre gyakorta tart előadásokat konferenciákon.

Magas színvonalú munkáját, szakterülete iránti elkötelezettségét és tevékenységének elismertségét jelzi, hogy több nemzetközi gyógyszerkutatási projektet is vezetett, illetve aktívan részt vett bennük.

Zala Megye Szociális Gondoskodásáért Díj

Ábrahám Csilla, a Kolping Gondozási Központ Lenti és kistérsége zalabaksai Kolping Otthonának részlegvezetője

A szociális ellátórendszerben való tevékenységét 1998-ban kezdte a Lenti Idősek Otthonában, majd a Kolping Gondozási Központ Lenti és kistérsége intézményben folytatta munkáját, mint az Idősek Klubjának vezetője, később pedig intézményvezető-helyettesként. Kiemelkedő szerepet vállalt a 2008-ban megnyílt 50 fő ellátására alkalmas zalabaksai Kolping Otthon beindításában, melynek aztán a vezetője lett. Töretlen lelkesedéssel dolgozik azért, hogy a szociális szakma színvonala és elismertsége javuljon, s a szociális ellátórendszer messzemenőkig alkalmazkodjon az ellátottak igényeihez.

Zalai Közművelődésért Díj

Városi Kamarakórus (Zalaszentgrót)

Az 1991-ben alakult zalaszentgróti Városi Kamarakórust kezdetben heten alkották, ám később gyorsan növekedett a tagok száma, amely mára meghaladja a 25 főt. Mindenféle korosztály képviselteti magát a kórusban a 16 évestől a 70 évesig. A tagok között akad középiskolás, pedagógus, nyugdíjas, fizikai dolgozó és vállalkozó egyaránt, ám a különbözőségek ellenére, illetve ezzel együtt egy rendkívül összetartó, jó hangulatú közösség alakult ki az évek során, akiknek örömöt jelent minden egyes fellépés.

A zalaszentgróti Városi Kamarakórus kezdeményezésére indult útjára húsz évvel ezelőtt a "Kisvárosok Kórustalálkozója", amely azóta is évente megrendezésre kerül, más-más helyszínen, s Zala megyei kisvárosok mellett a környező megyék kórusait is bevonják a közös éneklésbe. Emellett számos távolabbi kórussal is kapcsolatban állnak bel- és külföldön egyaránt, s számos rendezvényen vettek már részt velük együtt. A kezdetektől ugyanazzal a karnaggyal dolgoznak, Lovász Gábor zeneiskolai tanárral.

Zalai Pedagógus Díj

Fazekasné Farkas Mária, a póka-szepetki Festetics Kristóf Óvoda és Általános Művelődési Központ óvodavezetője

1980-tól dolgozik óvodavezetőként a pókaszepetki intézményben, ahol tevékenysége nyomán korszerű nevelési elveket alkalmazó, a gyermekek környezettudatos magatartásának kialakulását megalapozó pedagógiai programot valósítanak meg. Nagy hangsúlyt fektetnek az óvodás gyermekek mozgásfejlesztésére, felvállalták a szűkebb kistérségben élő enyhe fogyatékkal élő gyermekek integrált nevelését és megfelelő szakemberek bevonásával való fejlesztését, amely nagyfokú empátiát és türelmet igényel az intézmény minden dolgozójától.

Fazekasné Farkas Mária több mint három évtizedes magas fokú hivatástudattal és szaktudással végezte pedagógiai munkáját.

Az Év Zalai Diákja Díj

Büki Bettina tanuló (Zalaegerszeg)

A zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium idén érettségiző tanulója, aki a 2011-ben újjáalakult Zalaegerszegi Városi Diákönkormányzat alapító tagja, 2012. októberétől pedig városi diákpolgármester, valamint a Zalaegerszegi Ifjúsági Kerekasztal elnökségének tagja.

Meghatározó szerepe van abban, hogy a megyeszékhelyen tanuló diákokat tömörítő városi diákönkormányzat kiválóan látja el kettős feladatát: a fiatalok érdekvédelmét, szükségleteik közvetítését a döntéshozói kör felé, valamint a városi szintű ifjúsági programok szervezését.

Zala Megye Sportjáért Díj

Nemes Attila tekéző (Zalaegerszeg)

A zalaegerszegi ZTK-FMVas csapatában tekéző, csapatkapitányként szereplő sportoló Gellénházán ismerkedett meg a tekesporttal. 2000-ben igazolt jelenlegi egyesületéhez, ahol kiteljesedett sport karrierje, hiszen előbb stabil élvonalbeli játékossá vált, majd később válogatott kerettaggá választották. Csapatával többszörös magyar bajnoknak vallhatja magát, továbbá elhódították már a Bajnokok Ligája trófeáját is. Nemzeti válogatottunkkal eddig két ezüst- és egy bronzérmet szerzett a világbajnokságokon, 2013. májusában pedig a Zalaegerszegen megrendezett versenyen megszerezték a világbajnoki címet is.

Egyéni világbajnoki címmel is büszkélkedhet már, hiszen 2010-ben a rapid számban ő bizonyult a világbajnokság legjobbjának. Eredményeit elismerve ugyanebben az évben őt választotta sportága legjobbjának a Magyar Tekézők Országos Szövetsége, 2011-ben pedig Zalaegerszeg városában nyerte el az "Év Sportolója" címet.

Zala Megye Ifjúsági Sportjáért Díj

Szanati József, a tófeji "Kincskereső" Általános Iskola testnevelő tanára, birkózó edző

2008. januártól tart birkózó edzéseket tófeji és a környéken élő gyerekeknek, 2009. szeptemberétől pedig a "Kincskereső" Általános Iskola testnevelő tanáraként dolgozik. A keze alatt sportoló gyerekekkel olyan magas szintű munkát végzett, hogy 2010-től már a helyben megalakult Kerámia SE bejegyzett birkózó szakosztályának edzőjeként tevékenykedhetett.

Edzői és testnevelő tanári munkássága eredményeként az azóta eltelt években több tanítványa dobogós helyezéseket szerzett az országos bajnokságban illetve a diákolimpia országos döntőjében. Mindezeken felül két versenyzője is korosztálya legjobbja lett a 2011. évben. Testnevelőként a birkózás mellett más sportágakban is eredményesen készítette fel diákjait a különböző versenyekre.

Zala Megyei Sajtódíj

Péter Árpád felelős szerkesztő (Zalaegerszeg)

A Zala megye szinte teljes területén hallgatható Helikon Rádió felelős hírszerkesztőjeként és a Zalaegerszegi Városi Televízió munkatársaként, ahol 2013. június 1-től már főszerkesztőként dolgozik, magas színvonalú munkát végez a megye lakosságának hiteles és gyors tájékoztatása érdekében mind a belföldi, mind az érdeklődésre számot tartó külföldi eseményeket illetően. A megyében történt jelentősebb eseményekről alkalmanként a közszolgálati híradókban is a valós helyzetet bemutató tudósításokkal jelenik meg. A hallgatóság és a tévénézők friss, aktuális információk iránti igényének kiszolgálására nagy hangsúlyt fektet, ám mindig precízen, pontosan tudósít, nem tér el a bulvár világa felé.

Zala Megye Közszolgálatáért Díj

Dr. Németh József rendőr-alezredes, Zala Megyei Rendőr-főkapitányság

A Nagykanizsán született és ma is ott élő rendőr-alezredes a főiskolai, majd egyetemi tanulmányait befejezve visszatért szülővárosába és a Nagykanizsai Határőr Igazgatóságon töltött be különféle vezetői beosztásokat. Felelősségteljes munkája mellett folyamatosan képezte magát, a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemen doktori címet szerzett. Kutatási területe az illegális migráció és nemzetközi terrorizmus elleni küzdelem feladatai voltak, különös tekintettel a Balkán biztonsági helyzetére. Több rendészeti tudományos társaságnak is aktív tagja, számos nemzetközi szakmai és tudományos konferenciát szervezett, sikeres pályázatokat írt és menedzselt, emellett a Pannon Egyetem nagykanizsai kampuszán óraadóként is dolgozott.

Zalai Civil Társadalomért és Nemzetiségekért Díj

Polgár Róbert plébános (Murakeresztúr)

Papi hivatása, plébánosi feladatainak ellátása mellett aktív részese Murakeresztúr és Fityeház községek közösségi életének. Amellett, hogy aktív tagja a helyi labdarúgó csapatnak, működteti az Integrált Közösségi Szolgáltató Központot, s a közösség érdekeit szolgáló pályázatokon vesz részt. Szervezőmunkája eredményeként valósult meg mindkét hozzá tartozó faluban a templom és a plébánia felújítása, valamint a templomkert parkosítása. A települések teljes lakosságát megmozgató közösségi programokat szervez, amelyek élményt, szórakozást és új ismereteket nyújtanak a bennük résztvevőknek, pl. nyári és téli táborok a gyerekeknek, többek között római és csíksomlyói zarándokutak az idősebb korosztály számára.

Zala Turizmusáért Díj

Gyenesdiás Nagyközség

Gyenesdiás Zala megye turizmusának egyik kiemelkedő jelentőségű települése, melynek önkormányzata és lakói jelentős szerepet vállaltak a térség idegenforgalmának fellendítése érdekében a Turisztikai Desztináció Menedzsment (TDM), mint újszerű közösségi megoldás elindításával.

A község turizmus melletti elkötelezettségét, törekvését és igényességét jelzi, hogy már két alkalommal is elnyerték a "Balaton Legjobb Strandja" címet, 2011-ben pedig a megye lakossága és vendégeinek szavazása alapján "Zala Megye Legjobb Üdülőfalujává" választották. Gyenesdiás számára azonban nemcsak a Balaton mint természeti érték fontos, hanem nagy gondot fordít az egyéb, a természetet középpontba állító turisztikai attrakciókra, a Keszthelyi-hegység páratlan élővilágának bemutatására is.

Zala Megye Fejlesztéséért Díj

Kovács Károly térségfejlesztő és területfejlesztési szakember (Gelse)

A térségfejlesztési szakember már 1996-tól projektek kidolgozásával, pályázati források megszerzésével segíti megvalósítani Zala megyében a non-profit szervezetek, önkormányzatok, vállalkozások fejlesztési elképzeléseit. Az elmúlt években számos területen készített elő és koordinált programokat, kiemelten a terület- és településfejlesztéshez, valamint a hátrányos helyzetűek, munkanélküliek képzéséhez, foglalkoztatásához kapcsolódóan. Sokat tett a megye oktatási, képzési feltételeinek javításáért azáltal, hogy több település számára elkészítette az iskolai, óvodai és bölcsődei épületek megújítási és fejlesztési, energiaracionalizálási projektjeit, majd segítette azok megvalósítását.

Zala Megye Építészetéért Díj

Jankovics Tibor DLA, Ybl-díjas építész (Keszthely)

A Budapesten született Jankovics Tibor a Budapesti Műszaki Egyetemen szerzett építészmérnöki diplomát. Tervezői munkája mellett is folyamatosan tovább képezte magát, már az 1970-es évektől kezdve tanulmányozta az öko-tudatos építészet szakirodalmát és a gyakorlatban is alkalmazni kezdte az ott szerzett ismereteket. Tevékenységét 1993-ban Ybl Miklós díjjal jutalmazták, 2001-ben pedig DLA fokozatú mesterré avatja a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és Építészmérnöki Kar Mester Testülete. Munkája mellett tevékeny részt vállalt a Pollack Mihály Műszaki Főiskola, majd a Pécsi Tudományegyetem építész oktatásában, felkarolta a kezdő építészek szakmai képzését.

1983-ban megalakította munkatársaival a Forma Tervező és Fővállalkozó Kisszövetkezetet, amely ma is Keszthelyen működik Forma Zrt. néven, s ügyvezető igazgatójaként, vezető tervezőjeként már nemcsak Magyarországon, hanem határainkon túl is nevet szerzett tervezési munkáival. Neki és munkatársainak köszönhető többek között a keszthelyi belváros rehabilitációja során megújult Fő tér új arculata.

Zöld Zaláért Díj

Laczkó Mária Éva, Hévíz Város Önkormányzata Gazdasági Műszaki Ellátó Szervezetének intézményvezetője

A budapesti Kertészeti és Élelmiszeripari Egyetem Termesztési szakán végzett kertészeti szakember 1988 óta dolgozik Hévízen. Kezdetben parkfenntartási és műszaki vezetőként tevékenykedett, ellátva a város főkertészi feladatait is, majd 2011-től intézményvezető lett.

A fürdőváros egyedi mikroklímájához igazodó növényeket választva, vegyszermentes fenntartású, környezettudatos eljárások alkalmazásával igyekszik különleges, egyedi városképet teremteni a kertészet és városfenntartás eszközeivel a helyi lakosság és az oda látogatók örömére. 2011-ben a Főkertész Szövetség "Az év főkertésze" címet adományozta neki, s ugyanebben az évben munkája nyomán Hévíz városa elnyerte "Az év főutcája, főtere" címet a Virágos Magyarországért Mozgalom versenyében. Kiemelkedő szerepe van abban, hogy Hévíz városa 2012-ben elnyerte ezen versenyen a fődíjat.

Vajda Lajos Díj

Dulics Margit kosárfonó (Lenti)

A nyugdíjas vállalkozó több mint negyven éve foglalkozik kosárfonással, s a Zala Megyei Népművészeti Egyesület aktív tagja. Zsűrizett termékeivel rendszeresen részt vesz a szűkebb és tágabb környezetében (Ausztria, Szlovénia) rendezett kézműves vásárokon és kiállításokon, ahol szívesen tart munkabemutatókat is. A Budapesten évente megrendezett Mesterségek Ünnepén minden alkalommal részt vesz Zala megye képviseletében. Fontos számára a hagyományok őrzése, az utánpótlás oktatása, ezért ő maga is heti rendszerességgel oktat fogyatékkal élőket Bázakerettyén, az Egyesület keretein belül pedig Zalaegerszegen vezet gyermek és felnőtt csoportokat.

MEGOSZTÁS

HETI TÉMA
Lapcsalád (pdf-tár)
Zalaegerszeg
Zalai Napló
Hévíz Keszthely
CÉGBOX
HÍRLEVÉL

Leiratkozás hírlevelünkről

CÍMKÉK