2025.01.21., kedd - ÁgnesZalaegerszeg időjárása

Archivum

KUNG FU PANDA

2008. július 09. szerda, 14:58
Címkék:

Kung fu Panda

Po lelkes, nagydarab és kissé esetlen pandamaci, akinek élete álma, hogy kung fu-harcos legyen. Mindez reménytelen célnak tűnik, miközben minden áldott nap családja tésztakifőzdéjében kell robotolnia. Egy nap azonban váratlanul kiválasztják egy ősi jóslat beteljesítésére, és álma valóra válik, bekerül a kung fu világába.

 

 

A DREAMWORKS ANIMATION SKG és a PARAMOUNT PICTURES
bemutatja

JOHN STEVENSON és MARK OSBORNE filmjét

KUNG FU PANDA

 {slimbox album="panda"}images/stories/programajanlo/film/panda/1.jpg{/slimbox} {slimbox album="panda"}images/stories/programajanlo/film/panda/3.jpg{/slimbox} {slimbox album="panda"}images/stories/programajanlo/film/panda/4.jpg{/slimbox} {slimbox album="panda"}images/stories/programajanlo/film/panda/5.jpg{/slimbox} {slimbox album="panda"}images/stories/programajanlo/film/panda/6.jpg{/slimbox} {slimbox album="panda"}images/stories/programajanlo/film/panda/7.jpg{/slimbox} {slimbox album="panda"}images/stories/programajanlo/film/panda/8.jpg{/slimbox} {slimbox album="panda"}images/stories/programajanlo/film/panda/9.jpg{/slimbox} {slimbox album="panda"}images/stories/programajanlo/film/panda/10.jpg{/slimbox} {slimbox album="panda"}images/stories/programajanlo/film/panda/11.jpg{/slimbox} {slimbox album="panda"}images/stories/programajanlo/film/panda/12.jpg{/slimbox} {slimbox album="panda"}images/stories/programajanlo/film/panda/13.jpg{/slimbox} {slimbox album="panda"}images/stories/programajanlo/film/panda/14.jpg{/slimbox} {slimbox album="panda"}images/stories/programajanlo/film/panda/15.jpg{/slimbox}

Forgatókönyv
JONATHAN AIBEL
GLENN BERGER
Producer
MELISSA COBB
 

Rendezte
JOHN STEVENSON
MARK OSBORNE 

 Történet
ETHAN REIFF
CYRUS VORIS
   Executive producer
BILL DAMASCHKE
Po - Gáspár András
Majom - Kassai Károly
Vipera - Kökényessi Ági
Daru - Bor László
Sáska - Szabó Máté
Tigris - Orosz Helga
Shifu - Tahi Tóth László
Tai Lung - Kőszegi Ákos
Po apja - Harsányi Gábor
 

 

FORGALMAZZA A UIP-DUNA FILM
www.uipduna.hu

A film készítéséről

 Po lelkes, nagydarab és kissé esetlen pandamaci, akinek élete álma, hogy kung fu-harcos legyen. Mindez reménytelen célnak tűnik, miközben minden áldott nap családja tésztakifőzdéjében kell robotolnia. Egy nap azonban váratlanul kiválasztják egy ősi jóslat beteljesítésére, és álma valóra válik, bekerül a kung fu világába. Együtt tanulhatja a sportot példaképeivel, a legendás Őrjöngo Ötössel – Tigrissel, Daruval, Sáskával, Viperával és Majommal – gurujuk, Shifu mester irányítása alatt. Rövidesen azonban a bosszúszomjas, alattomos hóleopárd, Tai Lung fordul ellenük, és Po feladata megvédeni mindenkit a veszélytől. Képes lesz igazi kung fu mesterré válni? Po teljes szívével átadja magát a feladatnak, és rájön, hogy gyengeségei valójában a legnagyobb erényei.

LÉGY ÖNMAGAD HŐSE!

A nézők minden korosztálya szeret az esélytelennek drukkolni, legyen az egy ogre, aki jogos tulajdonát igyekszik visszaszerezni, vagy egy csapat eltévedt állatkerti lakó. Aki valaha is küzdött az esélyek ellen, együtt érez e szórakoztató, tanulságos filmek hőseivel.
 Egy pufók panda, aki kung fu mester szeretne lenni, ugyanennyire esélytelen hős. Egyesek szerint ostoba célt tűzött ki maga elé, és az álma elérhetetlennek tűnik, de pontosan erről szól a hősiesség.
 Amikor John Stevenson és Mark Osborne rendezők, valamint Melissa Cobb producer tudomást szereztek a mese tervezett cselekményéről, azonnal megtetszett nekik az ötlet. Mindannyian szívükhöz közelinek érezték Po megpróbáltatásokkal teli történetét.
 – Mindannyian szülők vagyunk – kezdi John Stevenson rendező. – Nekem két lányom van, Marknak és Melissának is vannak gyerekei. Szerettünk volna olyan filmet készíteni, amelyből a gyerekeink tanulhatnak valamit. „Légy önmagad hőse!” – ez azt jelenti, hogy ne a környezetedtől várd a válaszokat. Ne várd, hogy helyetted valaki más tegye jóvá a dolgokat. Képes vagy elérni bármit, amit szeretnél, ha elég elszánt vagy. Legyél a lehető legjobb.
 – Tudtuk tehát, hogy merre szeretnénk vinni a történetet, de talán ennél is fontosabb, hogy tudtuk, hogyan szeretnénk alakítani – folytatja Stevenson. – A célunk egy időtlen film megalkotása volt. Míg történetünk az általunk elképzelt őskori Kínában játszódik, a mese nem csak az akkor élt karakterekre vonatkozik. A legjobb történetek időtlenek. Szerettük volna, ha a mi filmünkre is ez érvényes...  klasszikus hőstörténetet szerettünk volna elmesélni.
 Stevenson hozzáteszi, hogy alternatívát keresett az elmúlt évek formulákra épülő „beszélő állatos“ filmjeihez, és a Kung Fu Panda ötlete megragadta az érdeklődését. Számos okból ugyanazokat az érzéseket ébresztette fel benne, melyek egy évtizeddel korábban foglalkoztatták, amikor egy másik PDI/DreamWorks projekten dolgozott. A szóban forgó film tervére is kevesen figyeltek fel először, ám készítői lelkes elszántsággal dolgoztak rajta. Ez a film volt a Shrek.
 Néhány évvel azelőtt, hogy a Shreket bemutatták és a film beírta magát az animáció történelmébe, egy másik filmkészítő, Mark Osborne számtalan fesztiválon szenzációt keltett More című stop motion rövidfilmjével, amelyet Oscar-jelöléssel is elismertek, és amely megnyitotta a feltörekvő fiatalember előtt a vezető stúdiók kapuját.
 – Az egyik kapu, amely megnyílt előttem, a DreamWorksé volt – mondja Mark Osborne, a film másik rendezője. – Megfelelő projektet kereső rendezőként jöttem ide, és évekig a fejlesztésben dolgoztam. Fejlesztettem számos történetet, amelyekről nem tudták, mihez kellene kezdeni velük. Aztán tudomást szeretem a Kung Fu Pandáról, és nagyszerű ötletnek találtam. Tettem néhány javaslatot a projekttel kapcsolatban, majd amikor komolyan kezdett összeállni, felkértek engem is a munkára. Akkor már megvoltak a karakterek, néhány helyszín, valamint a legfontosabb elképzelések is a helyükre kerültek, de nem voltak biztosak abban, hogy milyen irányba kellene vinni. Számomra nagyszerű lehetőséget jelentett bekerülni a mozifilm-gyártásba, kipróbálni magam a számítógép-animációban, és életemben először egy nagyobb stábbal dolgozni.
 Az alternatív történetvezetés a film producere, Melissa Cobb számára is kulcsfontosságú volt. – Azt szerettük volna, ha a Kung Fu Panda egyedi, és megkülönbözteti valami a közelmúltban készült többi animációs filmtől – mondja a producer. – Nagyon sok kedvencünk van közöttük, ám szerettünk volna kitörni a trendből és sokkal időtlenebb filmet készíteni. Ezért nem tettünk a filmbe popkulturális utalásokat. Természetesen elsősorban családi filmnek készült, valamint akciódús kung fu filmnek, amely tisztelettel fordul a műfaj felé. Legfontosabb célunk azonban olyan film készítése volt, amely ugyanannyira élvezhető ma és a jövőben is.

AZ ÍRÓPÁROS ÉS A TÖRTÉNET FEJLŐDÉSE

 A Kung Fu Panda éveket töltött a fejlesztés szakaszában, miközben nagyon kevesen figyeltek fel rá. A produkciós csapat elszánt munkájának köszönhetően azonban a filmkészítők egy – metaforikus értelemben vett – gazdag kincsesbányát kezdtek feltárni. A bánya tulajdonképpen túlságosan gazdagnak bizonyult, és olyan mennyiségű anyagot termelt, amelyet csökkenteni kellett a használhatóság érdekében.
 Ekkor csatlakozott a munkához még két bányász – valójában tehetséges írópáros –, Jonathan Aibel és Glenn Berger. – Az eredeti anyag nagyszerű volt – mondja Jonathan Aibel. – Csak egy hétig dolgoztunk volna a történeten tanácsadóként, hogy segítsük formába önteni. Ezekre a kérdésekre kerestük a választ: „Mely jelenetekre van szükség és melyekre nem? Megfelelő sorrendben vannak-e? Hogyan tehetjük a történetet összeszedettebbé?” Ezért átnéztük az anyagot, és javaslatokat tettünk. Az első hétből egy hónap lett, majd három hónap, majd pedig még tizenkilenc hónap. Annyira belefeledkeztünk a munkába.
 – Zavarba ejtő volt az ötletek bősége – csodálatos harcjelentek, sok nagyon jó humor – veszi át a szót Glenn Berger. – A mi feladatunk a burjánzó erdő rendbetétele volt, hogy megtaláljuk a célul kitűzött film szívét. A gyönyörű helyszín és a rengeteg vicces karakter miatt az anyag természetesen túl nagyra duzzadt... és a központi történet elveszett benne. A mi feladatunk az volt, hogy segítsünk kialakítani azt a történetet, amelyet mindenki el szeretett volna mondani.
 John Stevenson így folytatja: – Számomra az egyik legfontosabb dolog – és azt hiszem, a film minden készítője számára is – az volt, hogy a végeredmény ne paródia legyen, mert mindenki, aki dolgozott a filmen, csodálja a harcművészetet. Tisztelettel szerettünk volna adózni a műfajnak.
 Így lett a Kung Fu Panda – amely mindkét rendező első mozifilm-rendezése – izgalmas, animációs kung fu film, amely sok nevetést is ígér.
 
KICSODA KUNG FU PANDA?

Jack Black komikus színész tehetsége a legkülönbözőbb témájú animációs és élőszereplős filmekben mutatkozott meg, például a Rocksuli, a Nacho Libre és a Holiday című vígjátékokban, valamint a Cápamese című animációs filmben, melyben az egyik főszereplőnek, Lennynek kölcsönözte hangját.
 A Kung Fu Panda eredetijében az ő hangján szólal meg Po, a főhős. A színész ezt mondja a karakterről: – Po édesapja szakács egy tésztakifőzdében, és rajong a tésztákért. Po azonban unalmasnak találja ezt az életet, több izgalomra vágyik, így titkon arról ábrándozik, hogy egyszer kung fu mester lesz belőle. Példaképének tekinti a legjobb kung fu harcosokat, és úgy rajong értük, ahogy a rocksztárokért szokás. Számára ők legendásak. Szégyelli elmondani a vágyait az apjának, mert tudja, hogy mennyire sokat jelentene neki, ha fia követné a családi vállalkozásban. Ezért aztán titokban tartja. Po amiatt is szégyelli magát, mert valójában nem hiszi, hogy képes lenne kung fu mesterré válni. Ezért senkinek sem beszél titkos vágyáról, mert attól fél, hogy kinevetnék miatta.
 Black nem érezte szokatlan feladatnak egy kung fu őrült panda szinkronizálását. – Mindig is csodáltam a kung fut – mondja a színész. – A harcművészet tanítók méltóságteljes mozgását rendkívüli élmény megfigyelni. Így amikor Jeffrey [Katzenberg] megkérdezett, hogy érdekel-e Po karakterének alakítása a Kung Fu Pandában, elgondolkodtam az ajánlaton. Gyerekkoromban karate és dzsúdó órákra jártam, mert jót tettek az izmaimnak. Még díjat is nyertem egy dzsúdó versenyen... igaz, be kell vallanom, hogy tíz kilóval nehezebb voltam az ellenfélnél. Bár kung fuzni soha nem tanultam, csak a tévéből és a moziból ismerem, mindig azt gondoltam, hogy az a harcművészet legspirituálisabb formája. Po gyermekkori önmagamra emlékeztet – ártatlan, duci álmodozó, aki keresi a helyét a világban. Nagyon sok csodálatos karakter van még, köztük a kis egérszerű kung fu mester és tanító, Shifu, akit Dustin Hoffman szinkronizál, és a Darth Vader óta legfélelmetesebb gonosz, Tai Lung, akit Ian McShane alakít. Mindezek együttesen meggyőztek arról, hogy el kell vállalnom a felkérést.

A TANÍTÓMESTER

 Shifu mester nem igazán bízik csapata sikerében, amikor Po mint a megjövendölt Sárkányharcos először kerül a szeme elé. Ez a megtisztelő cím szerinte egyik tanítványát, az Őrjöngő Ötös egyik tagját illette volna meg. Az apró vörös panda emiatt azonnal elkezd azon dolgozni, hogy megszabaduljon a nagydarab, tohonya pandától. – Po azonban annyira elszánt, és annyira fellelkesíti az, hogy csupán ott lehet a harcosok között, hogy nem adja fel – mondja Melissa Cobb producer. – Kettejük kapcsolata a kezdetektől küzdelmes. Végül azonban ez megváltozik, amikor rájönnek, hogy a Sárkányharcos szerepe sokkal fontosabb annál, mint amit Po először elképzelt. Így a két karakternek közösen kell megoldania egy problémát, ám először nem tudják, hogyan fogjanak hozzá.
 Shifu a film eredetijében a kétszeres Oscar-díjas Dustin Hoffman hangján szólal meg.
 – Shifu az érzelmileg legösszetettebb karakter a filmünkben – mondja Stevenson. – Neki a leghosszabb a háttértörténete, és valószínűleg ő megy keresztül a legtöbb változáson, mivel a múltjából visszatérő szellemek gyötrik.
 Cobb rámutat, hogy Shifu mérete és ereje fordítottan arányos egymással. – Az tetszett legjobban Shifuban, hogy apró, de hihetetlen nagy az ereje. Egyetlen piciny ujjával képes megállítani Pót az útján. Egy percre sem felejtjük el, hogy mekkora erővel bír. Mindig érezzük, hogy Shifu irányít, még akkor is, ha a jókora Po az ellenfele.

AZ ÖT HARCOS

 Po példaképei az Őrjöngő Ötös, mindannyian Shifu tanítványai. Szupersztároknak számítanak a kung fu világában, és Po hősökként tiszteli őket. Példátlan ügyességüket fiatalon megkezdett intenzív kiképzésüknek köszönhetik. Feladatuk Békevölgy lakóinak védelme.
 Amikor eljön az ideje az öt legjobb kiválasztására és a megjövendölt Sárkányharcos kijelölésére, egész Békevölgy lakossága – közöttük Po is – összegyűlik a szertartásra.
 A filmkészítők többek között azzal fejezték ki tiszteletüket a kung fu iránt, hogy az öt karaktert a harcművészet öt stílusának állatok képében megjelenő reinkarnációjává tették. – A stílusok neve tigris, daru, kígyó, sáska és majom, és ezeket jelképezi az öt állat – magyarázza Osborne.
 A tigris stílus nagyon agresszív, ezért az animátorok ezt a tulajdonságot adták a karakternek. Tigris támadáskor felsőtestének fizikai erejét használja ki. Erőszakos, makacs, szókimondó és túl közvetlen. A karakter a film eredetijében Angelina Jolie hangján szólal meg.
 Míg Tigris szigorúan veszi a feladatát, Majom inkább játékos. Harc közben kiszámíthatatlan. Mind a négy végtagját és hosszú farkát is használja, ezzel megzavarja az ellenfelet. Majom egyszerre is tudja használni a végtagjait és a farkát, ezen kívül hajlékony és fürge, így rövid idő alatt sok csapást tud mérni az ellenfelére. A karakter a film eredetijében Jackie Chan hangján szólal meg.
 Majom módszere a megtévesztés, Viperáé pedig az alattomosság. A küzdelemben ravasz, váratlan támadásokat és villámgyors ütéseket alkalmaz. A Kung Fu Pandában Vipera ezen kívül gyönyörű és elbűvölő, ami szintén segít elterelni az ellenfél figyelmét. Testét az ellenfél támadó végtagja köré tekeri, és a csapás erejét visszahárítja a támadóra. A karakter a film eredetijében Lucy Liu hangján szólal meg.
 A hagyományos daru stílusban a harcosok a kezüket csőrszerűen használják. A filmkészítők előre eldöntötték, hogy a filmben Daru nem fogja a csőrét használni harc közben, mivel az túl erőszakos hatást keltett volna. Ehelyett a stílus többi jegyét emelték ki. Daru méltóságteljes és hatalmas szárnyaival csap le. A karakter a film eredetijében David Cross hangján szólal meg.
 Míg Daru ráérősen mozog, Sáska éppen ellenkezőleg, rendkívül gyors, mégis precíz. Mozgása követhetetlen, ezért szinte láthatatlan. Ellenfelét úgy támadja meg, hogy az nem is veszi észre, mi történik. A karakter a film eredetijében Seth Rogen hangján szólal meg.

TAI LUNG, A GONOSZ

 Mit érne egy hős antihős nélkül? Az Őrjöngő Ötös ereje akkor mutatkozik meg igazán, amikor szembekerülnek a gonosszal. Ilyen erős jók mellé egy igazán félelmetes rossz illik... és ebben a filmben az ellenség tényleg az.
 Tai Lung a legveszélyesebb ellenfél – erős, kegyetlen, mániákus és intelligens. Békevölgy valaha élt legerősebb harcosa, akit húsz évre bebörtönöztek, és sötét szívében kellően megérett a düh és a bosszúvágy. Amikor kiszabadul, félelmetes pusztítást végez a vidéken, melynek lakói egyszer a remény megtestesítőjét látták benne.
 A karakter a film eredetijében Ian McShane hangján szólal meg.
 McShane megérti Tai Lung problémáját. – Úgy gondolja, hogy őt kellett volna Sárkányharcosnak választani– mondja a színész. – Húsz éve megtagadják tőle a szabadságot, mert gőgje miatt elbukott. Ez Tai Lung legnagyobb problémája – a gőg.
 Bár McShane korábban alakított már nem egy verekedős szerepet, örömmel vette, hogy a Kung Fu Pandában alakított karaktere maga játssza el az akciójeleneteket. – Mindig szerettem olyan ellentmondásos karaktereket alakítani, mint amilyen Tai Lung. Igazából nem gonosztevő, hanem összetett jellem, és külsőleg még jól is néz ki a filmben. Örültem annak, hogy nem nekem kellett bemutatnom a küzdelmet, amelyet a film szereplői eljátszanak. Szeretném azt mondani, hogy meg tudnám csinálni a való életben, de igazából boldog voltam, hogy csak a kiáltásokat és nyögéseket kellett hozzátennem a harcjelenetekhez.

A film készítőiről

 JOHN STEVENSON (rendező) több mint három évtizede dolgozik a filmiparban. 2003 májusában csatlakozott a Kung Fu Panda készítői gárdájához társrendezőként. A film munkálatai közben, 2004-ben és 2005-ben a The Father of the Pride című népszerű animációs sorozat négy epizódjában is dolgozott rendezőként.
 Korábbi munkái: Shrek (Shrek), Shrek 2 (Shrek 2), Madagaszkár (Madagascar), Szilaj, a vad völgy paripája (Spirit: Stallion of the Cimarron), Szindbád – A hét tenger legendája (Sinbad: Legend of the Seven Seas).
Közreműködött még a következő filmekben: The Tortoise and the Hare, Mr. Baby; Toonsylvania (Toonsylvania), Z, a hangya (Antz), Toy Story – Játékháború 2. (Toy Story 2), Fathead, Ferngully 2. – Mágikus mentőakció (FernGully 2: The Magical Rescue), Brats of the Dark Nebula, George a dzsungelben (George of the Jungle), James és az óriásbarack (James and the Giant Peach), The Twisted Tales of Felix the Cat, Vissza a jövőbe (Back to the Future), The Dreamstone.
 
MARK OSBORNE (rendező) Oscar-jelölt filmkészítő a Guggenheim Alapítvány ösztöndíjasa. Középiskolás korában kezdett filmezni, de csak a főiskola alatt irányult figyelme az animáció felé. Diplomamunkáját, a Greener című animációs filmet számos díjjal ismerték el, és több mint negyven filmfesztiválon bemutatták.
Több (More) című rövidfilmje az első IMAX formátumban készült stop motion animációs film, és az első IMAX animációs film, melyet Oscar-díjra jelöltek. Világszerte több mint százötven filmfesztiválon mutatták be, és több tucatnyi díjjal ismerték el, többek között Cannes-ban és a Sundance Filmfesztiválon. Ezen kívül ez a film tette ismertté a rendezőt a vezető filmstúdiók, köztük a DreamWorks számára. A stúdió három évvel ezelőtt választotta ki a Kung Fu Panda egyik rendezőjének.
Korábbi filmjei: a díjnyertes Dropping Out, SpongyaBob Kockanadrág (Spongebob Squarepants), Spongyabob – A mozifilm (The Spongebob Squarepants Movie).
Jelenleg a The Better Half című filmen dolgozik.

 MELISSA COBB (producer) több mint két évtizede dolgozik producerként mozifilmeken, televízióban és színházban. A Kung fu Panda című filmben dolgozik először a DreamWorks Animationnel.
 Filmjei: Egy rossz lépés (One False Move), Csekkben a tenger (Blank Check), A dzsungel könyve (The Jungle Book), Szemtelen szemtanúk (Man of the House), Titan A. E. – Időszámításunk után (Titan A.E.), Örökkön-örökké (Ever After), az Emmy-díjra jelölt Olive, the Other Reindeer, Family Values, Guilty Pleasures, Vigyázat: Csak szülői felügyelettel! (Warning: Parental Advisory), A dívák mind meghalnak (They Shoot Divas, Don’t They).
 
 BILL DAMASCHKE (executive producer) a DreamWorks Animation SKG projektjeiben a kreatív munkáért felelős vezető (Head of Creative Development and Production), valamint a stúdió számos filmjében producerként is közreműködött.
Filmjei: Cápamese (Shark Tale), az Oscar-díjas Shrek (Shrek), Shrek 2 (Shrek 2), a legnagyobb bevételt elért animációs film a filmtörténelemben, a legjobb animációs film kategóriában Oscar-díjra jelölt Szilaj, a vad völgy paripája (Spirit: Stallion of the Cimarron), Madagaszkár (Madagascar), Túl a sövényen (Over the Hedge), a szintén Oscar-díjat nyert Wallace & Gromit és az Elvetemült Veteménylény (Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit), Csibefutam (Chicken Run), Harmadik Shrek (Shrek the Third), Mézengúz (Bee Movie).
Jelenleg készülő filmjei: Szörnyek az űrlények ellen (Monsters vs. Aliens), a nagysikerű Madagaszkár folytatása, a Madagaszkár . (Madagascar: Escape 2 Africa), How to Train Your Dragon, Crood Awakening.
Korábbi filmjei: Egyiptom hercege (The Prince of Egypt), Irány Eldorádó (The Road to El Dorado).
Damaschke az illinois-i Wesleyan Egyetemen tanult zenét és színművészetet. Karrierje az animációs filmek világában a Pocahontas című rajzfilmmel kezdődött.

JONATHAN AIBEL (forgatókönyvíró / társproducer) a Harvard Egyetemen tanult pszichológiát és zenét. Tanulmányai alatt részt vett az iskolai színjátszó körben a Hasty Pudding show forgatókönyvének megírásában, és zenei rendezőként működött közre az egyetem világhírű The Din & Tonics nevű a capella énekes csapatánál.

 GLENN BERGER (forgatókönyvíró / társproducer) a Brown Egyetemen tanult japánt és közgazdaságtant. Tanulmányai mellett stand up komikusként is fellépett. Gyermekkora óta műveli a harcművészetet.
 Egyetemi tanulmányai befejezése után ismerkedett meg Jonathan Aibellel. Mivel mindketten a vígjátékok írásában érezték magukat otthon igazán, Los Angelesbe költöztek, és a televíziónak kezdtek dolgozni. Tagjai voltak a FOX nagy sikerű King of the Hill című animációs sorozata eredeti írógárdájának, amelyben hat évadon keresztül vettek részt. Ez alatt executive produceri rangra emelkedtek, és munkájukat Emmy-díjjal ismerték el.
 Mozifilmjeik: Harmadik Shrek (Shrek the Third) és a most készülő Szörnyek az űrlények ellen (Monsters vs. Aliens), valamint a Shrek Goes Fourth.

 

MEGOSZTÁS

HETI TÉMA
Lapcsalád (pdf-tár)
Zalaegerszeg
Zalai Napló
Hévíz Keszthely
CÉGBOX
HÍRLEVÉL

Leiratkozás hírlevelünkről

CÍMKÉK