Archivum
Megyei versmondó verseny
A lenti Városi Könyvtár volt a helyszíne a 10-14 éve korosztály részvételével zajló József Attila Megyei Versmondó Versenynek. A Deák Ferenc Megyei és Városi Könyvtár József Attila Városi Tagkönyvtára és a Városi Könyvtár Lenti közös szervezésében lebonyolított találkozót minden évben a Költészet Napja tiszteletére rendezik, változó helyszínnel.
Az idén 23 diák mérettette meg magát és örömmel dokumentálható, hogy évek óta csatlakoznak a hagyományos kulturális programhoz Muravidékről érkezett versmondók is, tájékoztatta lapunkat Nitsch Erzsébet, a József Attila tagkönyvtár vezetője.
Előzményként a gyerekek a városi könyvtárak által szervezett városi és városkörnyéki elődöntőkön vettek részt. Innét 3 tagú csapatok jutottak tovább a megyei fordulóba, ahol vándorserleg is elnyerhető. Ezért a feladat egy kötelezőnek meghatározott József Attila költemény és egy szabadon választott vers előadása volt, az értékelés során két korcsoportra bontották a résztvevőket.
A szavalókat és felkészítőiket Horváth László Lenti város polgármestere köszöntötte. Beszédében megemlékezett a Költészet napjáról és méltatta a verskultúra terjesztésében részt vevők jelentőségét is.
A zsűrit Horváthné Bencze Irén főiskolai tanár, Horváth Erzsébet nyugdíjas pedagógus (Utassy József költő özvegye), és Kereki Judit könyvtáros alkották.
Eredmények:
5-6. osztályosok
1.Pál Laura (Lendva, 1.sz. Kéttannyelvű Általános Iskola)
2. Nátrán Péter (Zalaegerszeg, Dózsa György tagiskola)
3.Tóth Zoltán (Keszthely, Egry József Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény)
Különdíj: Berke Laura (Lendva, 1.sz. Kéttannyelvű Általános Iskola)
7-8. osztályosok
1.Pál Péter (Lendva, 1.sz. Kéttannyelvű Általános Iskola)
2.Jeles Dorottya (Keszthely, Csány-Szendrey ÁMK Belvárosi Tagiskolája)
3.Horváth Miklós Kristóf (Nagykanizsa, Batthyány Gimnázium)
Különdíj: Budai Fanni (Murakeresztúr, Zrínyi Miklós ÁMK)
A vándorserleget a muravidéki csapat vihette haza Lendvára egy évre.
A "Regösök húrján..." elnevezésű vers - és prózamondó versenyre mindkét kategóriából az első 3 helyezett, valamint a különdíjasok kaptak részvételi lehetőséget. A dunántúli forduló Veszprémben 2013. május 25-én lesz.
Ez utóbbi versenyt a Magyar Versmondók Egyesülete hirdeti meg minden évben, ezúttal Weöres Sándor tiszteletére.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Véget ért a szezon az Egerszegi Titánoknak az Andersen-ligábanKét új erdélyi dinoszauruszfaj nyomaira bukkantakCsalássorozat zajlik a Booking szállásfoglaló oldalt felhasználvaIdén is meghirdette alkotói pályázatát az Országos Tűzmegelőzési BizottságMegemlékezés - Kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapjaKöltségvetésről és egyéb döntésekről a Fidesz sajtótájékoztatójánA HEMO felújítása miatt forgalomterelés ZalaegerszegenHárom zalai gimnázium is a legjobb 100 között vanAz 50 éves Zalaegerszegi Városi Fúvószenekar volt a Lokálpatrióta Klub vendégeÁldozatot követelt a tűz Letenyén -
rovatunk hírei
Véget ért a szezon az Egerszegi Titánoknak az Andersen-ligábanKét új erdélyi dinoszauruszfaj nyomaira bukkantakCsalássorozat zajlik a Booking szállásfoglaló oldalt felhasználvaIdén is meghirdette alkotói pályázatát az Országos Tűzmegelőzési BizottságMegemlékezés - Kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapjaKöltségvetésről és egyéb döntésekről a Fidesz sajtótájékoztatójánA HEMO felújítása miatt forgalomterelés ZalaegerszegenHárom zalai gimnázium is a legjobb 100 között vanAz 50 éves Zalaegerszegi Városi Fúvószenekar volt a Lokálpatrióta Klub vendégeÁldozatot követelt a tűz Letenyén top 10
Elhunyt Zóka Gyula fotográfusHárom zalai gimnázium is a legjobb 100 között vanMár a jövő évadra készül a Hevesi Sándor SzínházMűtét vár Pap Lujzára, átveszik a szerepeitZalaegerszegen is bemutatta könyvét Alföldi RóbertKultúráról, közéletről a Tisza Sziget zalaegerszegi rendezvényénHatvanéves a zalaegerszegi buszállomásMérföldkő - művészeti gimnazisták kiállításaIsmét állatkerti minősítést kapott a Csácsi állatotthonVersíró pályázat Németh Miklós grafikáira