Archivum
Tűzzománcok a Kölcseyben
Nagy Szilvia képzőművész tűzzománcaiból nyílt kiállítás a zalaegerszegi Kölcsey Ferenc Gimnázium Vajda Lajos Galériájában. Az Ady-iskolában tanító alkotó egy "vegyes" anyagot vitt a december 20-ig látogatható tárlatra.
Technikai és formai kísérletek
Régi és újabb művek, technikai és formai kísérletek egyaránt láthatók - mondta érdeklődésünkre a bemutatásra került képekről. Nem realista dolgokat ábrázol, motívumai inkább ornamentikusak; gyakran levél- vagy más növények lenyomatainak tűnnek. Újabb munkáin próbál kilépni a kép és keret zárt egységéből is. Azzal kísérletezik, hogy egy-egy gondolat hogyan tud folytatódni egy másik, különálló felületen úgy, hogy mégis egy egységes mű szülessen.
Mint mondja: szívesen használ ékszerzománcot, de a rézlemez és a zománcfesték kölcsönhatásából is izgalmas dolgok születnek. Újabban pedig több színréteggel is dolgozik, mert az érdekli, hogy ezek hogyan hatnak és látszódnak egymáson, s milyen alakzatok bonthatók ki a rétegződések által.
A tárlatot Monok Balázs, a Kölcsey-gimnázium rajztanára nyitotta meg. A művekre pedig a diákok is készítettek improvizációkat, verseket.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Tojáskeresés sok csokival a Göcseji FalumúzeumbanZalaegerszeg fejlődött a legdinamikusabban 2014-2024 közöttSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokTöbbször reggelizne a magyar úgy, mint húsvétkor, de nincs rá idejeÁprilis 14-től gázvezeték rekonstrukciós munkálatok kezdődnek Zalaegerszegen, a Petőfi utcábanVersíró pályázatot hirdetett a Deák-technikumZalaegerszegi könyvadomány a baróti iskola könyvtáránakA gyülekezés alapjog: Zalaegerszegen is demonstrált a MomentumZajlik a Landorhegyi úton a vízvezeték kiváltása -
rovatunk hírei
Horváth Csongor Gergő kiállítása a Liszt-iskolábanMészi 65 - kiállítás a Gönczi GalériábanBudaházi Tibor jubileumi kiállítása a Göcseji MúzeumbanVárosi Farsang 2025 - ZalaegerszegMágia a műanyag világban - Dana Puhosh tárlataElkezdődik a volt HEMO felújítása„Az én babám lakodalmast játszik” - népviseleti babák kiállításaÉvindító sajtótájékoztató és ajándékozás a levéltárbanTakács Ágnes alkotásaiból nyílt emlékkiállítás Drabik és Drabik top 10
Nagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokA gyülekezés alapjog: Zalaegerszegen is demonstrált a MomentumA fiúk körében is népszerű a fodrászat, főleg a barberkedésHorváth Csongor festményei az internet előtti kort idézikPörgős évadzárót kínál a Hotel MentholÁprilis 14-től gázvezeték rekonstrukciós munkálatok kezdődnek Zalaegerszegen, a Petőfi utcábanSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNémeth Miklós grafikái ihlették a diákok verseitBemutatta Mintha repülnék című kötetét Szálinger BalázsÖsszefogás a barlahidai barokk orgona megmentéséért