Archivum
BUÉK Zala megye
Az ötezer lakosúnál kisebb településeken tiszta lappal kezdhetik az újévet, mivel a kormány konszolidálta az adósságukat. Közel 105 zalai település adósságát rendezték, összességében egymilliárd feletti összegben - hangzott el többek között a Zala Megyei Önkormányzat hagyományos újévi köszöntőjén, melyen Manninger Jenő, a megyei közgyűlés elnöke üdvözölte a megjelenteket, és értékelte a 2012-es évet.
"Tiszta lappal" kezdik az évet a kistelepülések
Elhangzott az is, hogy ezek a települések 2013-tól nem vehetnek fel hitelt, és ezáltal, nem is adósodhatnak, el. A múlt év végén 131 település kapott támogatást az önhibáján kívül hátrányos helyzetű településeknek adható keretből. A települések közel 950 millió forinthoz jutottak, közülük Keszthely kiemelt elbírálásban részesült, és további 160 millió forintot kapott.
Boldog új évet kívánnak a megyei önkormányzat vezetői.
Zala megye jövőjét illetően szólt arról, hogy elkészült a megye fejlesztési koncepciója, a tervet következő hónapokban dolgozzák ki. A zalai tervnek illeszkednie kell az országos fejlesztési elképzelésekhez, melyek 2014-2020 közötti időszakot ölelik fel. A célok között említette a megújuló energiák felhasználásában, a gyógy-turizmusban és a "zöld Zala" elképzelés megvalósításában rejlő lehetőségeket.
Manninger Jenő: elkészült a megye fejlesztési koncepciója.
Fontosnak tartja továbbá a megyei jogú városok összefogását, valamint hogy a kormány kiemelt járműipari központtá nyilvánította a Nyugat-Pannon Járműipari és Mechatronikai Központot, mely Zalaegerszeg, Szombathely és Szentgotthárd együttműködésével jött létre.
Az újévi fogadást színesítette a hévízi Musica Antiqua műsora.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Véget ért a szezon az Egerszegi Titánoknak az Andersen-ligábanKét új erdélyi dinoszauruszfaj nyomaira bukkantakCsalássorozat zajlik a Booking szállásfoglaló oldalt felhasználvaIdén is meghirdette alkotói pályázatát az Országos Tűzmegelőzési BizottságMegemlékezés - Kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapjaKöltségvetésről és egyéb döntésekről a Fidesz sajtótájékoztatójánA HEMO felújítása miatt forgalomterelés ZalaegerszegenHárom zalai gimnázium is a legjobb 100 között vanAz 50 éves Zalaegerszegi Városi Fúvószenekar volt a Lokálpatrióta Klub vendégeÁldozatot követelt a tűz Letenyén -
rovatunk hírei
Véget ért a szezon az Egerszegi Titánoknak az Andersen-ligábanKét új erdélyi dinoszauruszfaj nyomaira bukkantakCsalássorozat zajlik a Booking szállásfoglaló oldalt felhasználvaIdén is meghirdette alkotói pályázatát az Országos Tűzmegelőzési BizottságMegemlékezés - Kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapjaKöltségvetésről és egyéb döntésekről a Fidesz sajtótájékoztatójánA HEMO felújítása miatt forgalomterelés ZalaegerszegenHárom zalai gimnázium is a legjobb 100 között vanAz 50 éves Zalaegerszegi Városi Fúvószenekar volt a Lokálpatrióta Klub vendégeÁldozatot követelt a tűz Letenyén top 10
Elhunyt Zóka Gyula fotográfusHárom zalai gimnázium is a legjobb 100 között vanMár a jövő évadra készül a Hevesi Sándor SzínházMűtét vár Pap Lujzára, átveszik a szerepeitZalaegerszegen is bemutatta könyvét Alföldi RóbertKultúráról, közéletről a Tisza Sziget zalaegerszegi rendezvényénHatvanéves a zalaegerszegi buszállomásMérföldkő - művészeti gimnazisták kiállításaIsmét állatkerti minősítést kapott a Csácsi állatotthonVersíró pályázat Németh Miklós grafikáira