2025.01.19., vasárnap - Sára, MárióZalaegerszeg időjárása

Archivum

Irányváltás a közművelődésben

2010. február 02. kedd, 12:47
Címkék:

A szemléletváltás, a megújulás igénye a közművelődésben is megfogalmazódik. Az új elvárások új irányok, eszközök és elvek alkalmazását feltételezi. Mindez a célja a zalaegerszegi Keresztury Dezső Általános Művelődési Központ komplex továbbképzési programjának, melyre a kulturális szakterület munkatársait invitálta a Nyugat-Dunántúlról. Az új képzés nemcsak színesíti a palettát, hanem megerősíti a közművelődési intézmény regionális felnőttképzési pozícióját. A projektnyitó rendezvényen minderről Dezsőné Kondor Anita igazgató beszélt.

A Keresztury ÁMK regionális felnőttképzése

A Keresztury ÁMK-ban 2009. szeptember 1-je és 2011. április 30-a között az Európai Unió támogatásával és az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg a „Kultúra 2.0 – Pannon közművelődési tudásbázis” című projekt, melyhez több mint 40 millió forint áll rendelkezésre.

Fiszter Adriána projektmenedzser továbbá elmondta, a másfél éves időtartamú projektben „Kulturális vezető” és „Az intézménymenedzsment informatikai támogatása” képzések valósulnak meg négy helyszínen – Zalaegerszegen, Nagykanizsán, Szombathelyen és Kapuváron –, 120 fő bevonásával. Mint fogalmazott, a szakemberfejlesztés mellett fontos szándékuk a projektben együttműködő intézmények kapcsolatrendszerének elmélyítése, egy valóban működő regionális közművelődési hálózatot kiépítése a Nyugat-Dunántúlon.

A képzési programokat Cserpes Attila, a Keresztury ÁMK intézményvezető-helyettese mutatta be a jelenlévőknek. Az OKM és a FAT által akkreditált továbbképzések moduláris rendszerre épülnek, melynek tananyagai e-learning módszerekkel is elérhetők illetve elsajátíthatók lesznek.

A „Kulturális vezető” 320 órás képzési program alapozó és szakmai szakaszokat tartalmaz, melyekről látogatási igazolást illetve közösségkoordinátor, képzési vezető valamint intézménymenedzser akkreditált részképesítést kapnak a hallgatók.

A képzés szakmai és vizsgakövetelményeivel kapcsolatban elmondta, az egyes modulok elvégzését írásbeli és szóbeli vizsga zárja. A leendő kulturális vezetőkkel szembeni elvárás, hogy a tanfolyamon szerzett tudásukkal és fejlesztő munkájukkal járuljanak hozzá a közművelődési intézmények megújulásához, tevékenységük bővítéséhez.

„Az intézménymenedzsment informatikai támogatása” képzés 60 órás, mely három modulra épül. A hallgatóknak egyebek mellett tudniuk kell honlapot, hírlevelet készíteni. Emellett ismerniük és használniuk kell az e-learning portált és projekttervezés és -irányítás valamennyi elektronikus eszköztárát.

Horváthné Salamon Ágnes ifjúsági referens a gutorföldei művelődési házban. Örül a képzési lehetőségnek, ami egy új képesítés megszerzését jelenti számára. A tanultakat természetesen hasznosítani kívánja munkájában, hogy a közművelődési intézmény minél jobban eleget tehessen a vele szemben megfogalmazott új szakmai elvárásoknak.

TÁMOP-3.2.3-08/2-2009-0023

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.

MEGOSZTÁS

HETI TÉMA
Lapcsalád (pdf-tár)
Zalaegerszeg
Zalai Napló
Hévíz Keszthely
CÉGBOX
HÍRLEVÉL

Leiratkozás hírlevelünkről

CÍMKÉK