2024.07.04., csütörtök - UlrikZalaegerszeg időjárása

A harmadik negyed döntött

2014. április 03. csütörtök, 06:56

ZTE NKK - PINKK Pécsi 424 56 -79 (14-19, 14-15, 15-26, 13-19)

Zalaegerszeg, 150 néző. Jv.. Bognár, Surányi, Tóth K. NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, középszakasz.

ZTE: Török (1), Varga (6), Ivanovics (14/3), Czukor (16), Vágvölgyi (9). Csere: Fuisz, Mányoki (5/3), Fritz (5/3). Vezetőedző: Gáll Tamás.

Pécs: Tomilson (10/3), Katona (6/6) Holt (18/9), Őri (7/3), Kennedy (4). Csere: Kováts, Erős (3/3), Iványi (11/3), Adamecz (6), Ruják (2), Pascua (4), Győri (8). Vezetőedző: Roberto Hernandez.

Az első két negyedben jól tartottk magukat a hazaiak. Viszonylag jól védekeztek, támadásban viszont mindkét csapat sokat hibázott. Rengeteg volt a pontatlan dobás. A zalaiak 12 büntetőt hibáztak az első két negyedben. Simán vezethettek volna, ha jobban céloznak. A nagyszünet után az "öltözőben" maradt a hazai csapat, három percig nem dobott kosarat. A pécsiek játszi könnyedséggel húztak el (23. p.: 28-44), rövid időn belül 20 pont lett a különbség a két csapat között ( 27. p.: 34-54). Ettől kezdve edzőmérkőzés jellegét tükrözte a találkozó. A vendégek magabiztosan őrizték előnyüket, és akárcsak az elmúlt hétvégén a harmadik negyedben döntötték el a találkozót.

A ZTE két negyed át jól teljesített, utána látványosan összeomlott, pécsiek ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Az első félidőben jól játszottunk, nyerhettünk volna, nem a mérkőzést, hanem az első két negyedet. A 12 kihagyott büntető mindenre megadja a választ. A nagyszünet után a pécsiek ismét érvényesítették erőfölényüket és rutinjukat.

Roberto Hernandez, a Pécs vezetőedzője: - Az első félidőben kényelmesen kosárlabdáztunk. Igaz a ZTE 20, mi 9 büntetőt dobhattunk. A fordulás után ritmust váltottunk, és rövid idő alatt biztossá tettük győzelmünket.