2024.07.04., csütörtök - UlrikZalaegerszeg időjárása

Óriási csatában nyertek

2015. február 05. csütörtök, 10:30

Zalakerámia ZTE KK - Kaposvári KK 94-89 (20-23, 25-24, 20-21, 29-21)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 1000 néző. Jv.: Szabó, Boros, Kulcsár.

ZTE: Dzambics (14), Mohácsi (14/9), Panics (25/15), Tamir (17), Csohadarevics (13), Csere: Fekete (9/3), Czinger (2). Vezetőedző: Milos Sporar.

Kaposvár: Frazier (13/9), Raivio (26), Jancsikin (3/3), Hendlein (18), Spica (24), Benke (2), Grebenár (1). Vezetőedző: Fekete Ádám.

A találkozó elején felváltva vezettek a csapatok. A somogyiak nyugodtak meg hamarabb és a negyed közepén pár ponttal vezettek (5. p.: 8-12). Egyik csapat sem tudott azonban meglépni a másiktól. A második negyed elején lendületbe jött a Kaposvár, félő volt, ha elérik a 10 pontos előnyt, mint oly sokszor a bajnokságban, nem tud visszakapaszkodni a mérkőzésbe a ZTE (13.p.: 22-30). Szerencsére egy jó kétperces egerszegi szériát követően a negyed közepén 30-30-at mutatott az eredményjelző. Mohácsi, Dzambics és Panics hozta vissza a ZTE esélyeit. A negyed végül a vendégek 2 pontos vezetésével zárult.

A nagyszünet után az öltözőben maradt a ZTE, két perc után hét ponttal vezettek a vendégek (22. p: 45-52). A húzd meg, ereszd meg játék tovább folytatódott (28. p.: 59-61, 30. p.: 61-68. Félő volt, hogy a mérkőzést gyakorlatilag 6 játékossal játszó ZTE elfárad. Ezt valószínűsítette, hogy a 32. percben ismét meglépett a Kaposvár (65-70). A ZTE hosszú idő után, a befejezés út előtt 6 perccel vette vissza a vezetést. Döntőnek bizonyult, hogy Fekete egy és Panics kettő triplája után a 39. p. 85-74-re vezetett a zalai csapat. A somogyiak nem adták fel, többször 3 pontra felzárkóztak, de fordítaniuk nem sikerült.

A ZTE óriási csatában, hatalmas szívvel játszva győzte le ellenfelét. Döntőnek bizonyult, hogy játékosai a vendégek" dobógépeinél " eredményesebben dobták a 3 pontosokat. Ebben a műfajban Panics járt az élen.

Milos Sporar, a ZTE vezetőedzője: - Gratulálok a játékosaimnak, óriásit küzdöttek, a győzelemért "meghaltak" a pályán. Ez a siker erőt adhat a folytatásra, de nem szabad elfeledünk, hogy még utolsók vagyunk.

Fekete Ádám, a Kaposvár, vezetőedzője: - Gratulálok a ZTE-nek, nagyot küzdöttek a játékosai, és a hajrában egy-két extra dobásuk is bejött. Mi fegyelmezetlenül játszottunk.