2024.07.05., péntek - Emese, SaroltaZalaegerszeg időjárása

Közel a bravúrhoz

2013. április 14. vasárnap, 14:50

Zalakerámia ZTE - Falco Szova Szombathely 80-83 (14-14, 19-11, 15 -26, 20-15, h:12-15). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Középszakasz, alsóház.

img 5120 a

Zalaegerszeg, 900 néző. Jv.: Győrffy, Szabó G., Jurák.

ZTE: Vertetics (15/3), Puszta (22), Baki (12/6), Kertész, (11), Koma (16). Csere: Kerkai, Gáll, Borszéki (4). Vezetőedző: Völgyi Péter.

Falco : Simon L., Váradi (12/9), Will (14/9), Ivosev (11/3), Zagorac (11). Csere: Jancikin, Kálmán (14/3), Stafford (16/6), Harazin, Bognár. (3/3). Vezetőedző: Bencze Tamás.

img 5163 a

Az idény utolsó hazai találkozójára kényszerből alaposan megfiatalodott a hazaiakat - akik közül a légiósok mellett Gáspár és Kovács is hiányzott - a vendégek kicsit lebecsülték, ami alaposan felpaprikázta őket. A várt Falco-henger csak nem akart beindulni, sőt a második negyedben egyértelműen a ZTE akarata érvényesült, és a nagyszünetre hazai előnnyel vonultak a csapatok. Fordulás után sem tudott ritmust váltani a szombathelyi együttes, igaz, átvette a vezetést, de 4-5 pontos előnyét sokszor könnyedén elherdálta. A rendes játékidő utolsó percében is 5 ponttal vezetett, a ZTE azonban egyenlített. Jöhetett a hosszabbítás, amelynek elején 74-69-re is vezetett a hazai csapat. Az utána kialakult büntetőpárbajban a vendégek jobban céloztak, és kicsikarták a győzelmet, amely számukra a 8 közé jutást jelentette. A ZTE csupaszív játékáért minden dicséretet megérdemel.

img 5174 a

Vélemények:

Völgyi Péter, a ZTE vezetőedzője - Méltóképpen búcsúztunk közönségünktől, agresszív védekezésünkkel alaposan megzavartuk a vendégeket. Közel álltunk a bravúrhoz.

Bencze Tamás, a Falco vezetőedzője: - A csapat ma nyújtott teljesítménye miatt szégyellem magam. Kálmánt nem akartam játszatni, de ha nem játszik, lehet, hogy kikapunk. Minden jó azonban, ha a vége jó.

Koma Dániel, a ZTE játékosa: - Bravúrgyőzelemmel szerettünk volna búcsúzni a közönségünktől. Közel álltunk hozzá, de így sem vallottunk szégyent..

Kertész Dániel, a ZTE játékosa: - Büszke vagyok a csapatra, alaposan megnehezítettük a Falco dolgát. Nem sokon múlott a győzelmünk. Véleményem szerint ellenfelünk lebecsült minket.