Végül a nyolcadik helyen

2014. április 29. kedd, 12:44

MTK - ZTE NKK 83-69 ( 20-29, 22-15, 19-15, 22-10)

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Rájátszás a 7-8. helyért, második találkozó. Budapest, 100 néző. Jv.: Jurák, Minár, Válé.

MTK: Szvitlica (12), Orsó (13/3), Medgyessy (15/3), Bagi (15), Vukov (8). Csere: Baksa (6), Reiner (14/3), Cymmer. Vezetőedző: Stevan Csupics.

ZTE: Török (13/6), Varga (15), Ivanovics(16/3), Horváth Zs. (6). Csere: Mányoki (5/3), Fuisz (4), Vágvölgyi. Vezetőedző: Gáll tamás.

A ZTE egyébként sem bő kerete Fritz sérülése után tovább csökkent. Ennek ellenére jól kezdték a találkozót az egerszegiek. A 8. percben14-23-at mutatott az eredményjelző. A vendégek lendülete - akárcsak az első hazai találkozójukon - fokozatosan esett vissza. Főleg támadásban voltak rendkívül pontatlanok. Ráadásul a büntetőket is gyengén dobták. Sorsukat végül is az pecsételte meg, hogy a befejező negyedben 63-61-es hazai vezetésnél négy percig nem dobtak kosarat.

A ZTE - akárcsak a hazai találkozón - jól kezdett, de ismét szétesett a támadójátéka, amely újabb vereséget eredményezett.

A páros csatát, az MTK 2-0-ra megnyerte. A ZTE a bajnokságot a 8. helyen zárta.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Immár sokadszor saját kezünkben volt a sorsunk, nem éltünk vele. Ismét nem tudtuk átlépni saját árnyékunkat. Vereségünkhöz nagyban hozzájárult, hogy gyengén dobtuk a büntetőket, 11-et hagytunk ki. Az MTK nem érdemtelenül nyert, de a három játékvezető részéről élvezte a haza pálya összes előnyét.