2024.07.04., csütörtök - UlrikZalaegerszeg időjárása

Tartalékosan két negyedig bírták

2015. február 08. vasárnap, 08:04

Aluinvent DVTK Miskolc – ZTE NKK 90-72 (25-19, 17-18, 24-9, 24-26)

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Miskolc , 500 néző. Jv.: Makovsky, Bognár, Misura.

DVTK: Horváth B.(11/6), Czank (5/3), Bálint (5/3), Coulibaly (21), Szécsi (9). Csere: Alison (11), Cioppina(13/6), Rasheed (10/6), Sikora (1), Arad (2), Szabó P. (2). Vezetőedző: Maikel Lopez.

ZTE: Darida (6), Nagy D. (14/3), Mackay (18/12), Horváth Zs. , Zele (4). Csere: Ambrus, Szélesy (14/3) Velkey (16/12), Jurkó. Vezetőedző: Gáll Tamás.

Varga Zsófia betegség miatt nem lépett pályára. Aztán már az első percben tovább fogyott a ZTE egyébként sem bő játékoskerete, mivel Horváth Zsófia sérült meg, nem is tudta folytatni a játékot.

A mérkőzés elején még tartotta a lépést az esélyesebb hazaiakkal a ZTE (5. p.: 6-9). Aztán ritmust váltott a Miskolc és elhúzott, főleg Coulibaly járt élen a pontszerzésben A 15. percben már 10 ponttal vezettek a vendéglátók (34-26). Ezután a borsodiak erőltették a 3 pontosokat, kevés sikerrel, a ZTE felzárkózott (18. p.: 36-32). A nagyszünet után alaposan beleerősített a házigazda, ráadásul a ZTE-ből Ambrus is megsérült, így kevés cserelehetősége maradt Gáll Tamásnak. A hazaiak maximálisan kihasználták a fogyó ZTE gyengélkedését. Előbb 20 pontos előnyre tettek szert (29. p.: 66-46), majd többször átlépték a 30 pontos határt is. A befejező negyedre a cserék is pályára léptek, és csökkentette hátrányát a ZTE.

A tartalékos ZTE két negyeden át jó teljesítményt nyújtott. A harmadikban látványosan összeomlott, ami nem csoda, de tartalékosan is becsülettel helytállt.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Az első két negyed után vezethettünk volna, ha jobban dobjuk a ziccereket. A harmadik 10 percben szétesett a játékunk, kevesen maradtunk, de nem erre fogom a vereséget. Nyertünk két negyedet egy jó csapat otthonában. Összességében megérdemelten nyert a hazai csapat.