Soproni Sördögök - Zalakerámia ZTE KK 90 -72 (23-15, 26 -25, 28-15, 13-17).

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Sopron 1500 néző. Jv.:Papp, Frányó, Surányi.

Sopron: Thomas (8/6), Edwards (15/6), Boriszov (19/9), Dénes (1), Poscsics (11). Csere: Ruják (15/6), Tóth (5), Takács (10/6), Trepák (3/3), Molnár (2), Bán (1). Vezetőedző: Sabáli Balázs.

ZTE: Velkey, Dzambics ( 18/9), Mohácsi (6), Csohadarevics ( (25/3), Tamir (6). Csere: Fekete (8), Ilics (8), Czinger (1), Kis, Kertész. Vezetőedző: Milos Sporar.

A ZTE-nél már nem meglepetés, hogy egy újabb játékos, ezúttal Panics iratkozott fel Lekli, Darling és Gáspár mellé a sérültek listájára. Így Ilics is pályára lépett. Jól kezdte a mérkőzést a ZTE, Csohadarevics két duplájával vezetett is. Az első öt percben még a vendégeknél volt az előny. Ezután a hazaiak felpörgették a játékot, a 7. percben már egált mutatott az eredményjelző (13-13) . Fokozatosan lépett el a ZTE-től a hazai együttes. A második negyedben tartotta a lépést ellenfelével a vendégcsapat.

A nagyszünet után két percig nem talált a gyűrűbe a ZTE, ami végzetesnek bizonyult, tovább növelte előnyét a házigazda. Lassan, de magabiztosan 20 pont lett a két együttes között ( 28. p.: 72-52). A befejező 10 percben a Sopron csak arra ügyelt, hogy a ZTE ne csökkentse hátrányát. A hűségváros csapata ezt a cserejátékosokkal is elérte. Igaz a ZTE-ben is pályára léptek a cserék.

A 2. helyezett hazaiak ellen a találkozó elején még bizakodhatott a ZTE, hogy meglepetést okozhat. A folytatásban azonban a soproniak fokozták a tempót és magabiztosan nyertek.

Kertész Dániel, a ZTE játékosa: - Kijött a két csapat közötti tudásbeli különbség. Küzdöttünk, de fejet kellett hajtanunk ellenfelünk előtt.

Kis Attila, a ZTE technikai vezetője: - Az elején még tartottuk a lépést, de a Sopron nagyobb rotációval rendelkezett, ez döntőnek bizonyult.