Sikeres idénykezdés

2013. október 06. vasárnap, 14:00

MKB Euroleasing Vasas - ZTE NKK 54-61 ( 17-17, 11-15, 17-16, 9-13). B I-es női kosárlabda-mérkőzés. Budapest, 80 néző. Jv.: Gál, Minár, Rácz.

Vasas: Pál (4), Barnai (11), Süle (11/6), Fejes (5/3), Határ (8). Csere: Müller (4), Aho (2), Szabó (2), Farkas (2), Bajnóczi (3). Vezetőedző: Krivacsevics Dragoljub.

ZTE: Török (1), Fuisz (12/3), Czukor (8), Varga Zs. (17), Horváth Zs. (10). Csere: Fritz (9), Vágvölgyi (4). Vezetőedző: Gáll Tamás.

A ZTE az első fordulóban a fővárosban, az MKB Euroleasing Vasasnál vendégeskedett. A vendégek rosszul kezdték a találkozót, a fővárosiak 5-0-ra elhúzott. A ZTE fokozatosan vette fel a mérkőzés ritmusát és gyorsan utol érte ellenfelét. A folytatásban hosszú ideig fej-fej mellett haladt a két csapat, A harmadik negyedben végig vezetett a ZTE, előnyét nem sikerült növelnie, mivel a hazaiaknak rendre sikerült válaszolni a vendégtalálatokra. A befejező játékrészben nagyot küzdött a hazai csapat, többször 2 pontra megközelítette ellenfelét, de a ZTE a rutinos játékosok vezérletével megőrizte, sőt a hajrában növelte előnyét, és győzelemmel kezdte a bajnokságot.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Küzdelmes, sok hibával tarkított találkozón nem nyújtottunk minőségi játékot. Sőt a több statisztikai mutatóban lemaradtunk a hazaiaktól, ennek ellenére nyertünk.