Vereség az idényzárón

2013. április 22. hétfő, 06:39

PVSK Pannonpower _ Zalakerámia ZTE KK 82 -61 (12-14, 25-11, 26 -18, 19-18). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás, középszakasz, alsóház. Pécs, 800. Jv.: Ádám, Király, Vida.

Pécs: Loesing (10), Kovács (12/3), Csabai (6/6), Hendley (12), Tóth N. ((18). Csere: Halász (4), Tóth M. (2), Bíró (6), Nagy K. (4), Horváth B. (8/6), Bödör, Csermák. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

ZTE: Vertetics (10/3), Baki (11/3), Gáspár (2), Puszta (14), Borszéki (2). Csere: Kis (6/6), Kerkai (6), Kertész (10). Vezetőedző: Völgyi Péter.

A ZTE keretéből Kovács mellett ezúttal Koma is hiányzott, aki belázasodott. Ráadásul többen is sérülten vállalták a játékot. Ennek ellenére a ZTE az első negyedben még rá tudta kényszerítette akaratát a hazaiakra. Bár játékosai támadásban már ekkor is sokat hibáztak. A második negyedtől fokozatosan kapta el a fonalat a Pécs. A zalaiak főleg támadásban estek nagyon vissza, és egyre jobban kiütközött a két csapat között fizikai és magassági különbség. A Pécs uralta a játékot, és biztosan győzött. Sikerével bekerült a legjobb 8 közé, a ZTE pedig a 11. helyen zárt a bajnokságban.

Völgyi Péter, a ZTE vezetőedzője: - Az első negyedben még tartottuk a lépést a hazaiakkal, de a folytatásban fokozatosan elhúzott a Pécs. Ma ennyire tellett a csapatomtól.

Gáspár Dávid: Az első negyedben még jól játszottunk, a folytatásban elvesztettük a fonalat, a pécsiek kihasználták visszaesésünket és biztosan nyertek.