2024.07.04., csütörtök - UlrikZalaegerszeg időjárása

Nem volt esély a győzelemre

2015. április 05. vasárnap, 09:24

PINKK Pécsi 424 - ZTE NKK 88-67 (26-18, 22-13, 16-14, 24-22)

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Rájátszás az 5-8. helyért, első mérkőzés. Komló, 250 néző. Jv.: Tőzsér, Fodor, Rácz.

PINKK: Ruják (9/3), Gémes-Sarok (8/6), Egnell (8), Őri (10/6), Halvarsson (16). Csere: Stewart (14), Nagy D. (13/3), Sánta (10), Domokos. Vezetőedző: Szentendrei Áron.

ZTE: Nagy D. (24/6), Varga (5), Szélesy (9/3), Mackay (13/9), Zele (6), Csere: Aldazabal (6), Darida (2), Velkey (2), Ambrus. Vezetőedző: Gáll Tamás.

Elaludtak a kezdésnél az egerszegi lányok, mire észbe kaptak a harmadik percben már 11-4-et mutatott az eredményjelző. Hiába kérte ki idejét Gáll Tamás, a zalaiak mestere, nem javult csapata játéka. Fokozatosan nőtt a különbség a két csapat között ( 16.p.: 39-18). A mérkőzés gyakorlatilag az első félidőben eldőlt. Szünet után a házigazdák csak arra ügyeltek, hogy a ZTE nem kerüljön lőtávolba. A 25. percben 50-37-re még feljött a zalai együttes, de többre nem tellett erejéből. A befejező 10 percben is a baranyaiak akarata érvényesült, esélyt sem hagyva a vendégeknek, biztosan nyerték az első mérkőzést.

A két győzelemig tartó páros csata állása: 1-0 a PINKK javára.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Gyengén védekeztünk, ebből adódóan támadásainknak sem volt ritmusa. Megérdemelten nyert a Pécs. A második mérkőzésen megpróbálunk javítani.