Közel a bravúrhoz

2015. január 08. csütörtök, 10:28

PINKK Pécsi 424 - ZTE NKK 70-64 (14-16, 22-21, 18-12, 16-15).

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Komló, 500 néző. Jv.: Radnóty, Győrffy, Kovács.

Pécs: Ruják (5/3), Nagy D. (6/6), Stewart (11), Sarok (11/6) Faulkner (17). Csere: Katona, Őri (9/3), Kay (7), Laczi. Vezetőedző: Szentendrei Áron.

ZTE: Nagy D. (6), Varga (2), Mackay (10/6), Horváth Zs.(6), Zele (21/3) Csere: Szélesy (14), Ambrus (4), Velkey, Darida (1). Vezetőedző: Gáll Tamás.

Jól kezdett a tavalyi bajnok otthonában a ZTE. Játékosai jól védekeztek, és nem mentek bele a rohanásos adok-kapok játékba. (5. p.: 5-8). A folytatásban is a vendégek akarata érvényesült, Nagy D. és Mackay jól fogta össze a csapatot, és a jó ritmusú támadások végén rendre kosarat szereztek (14. p.: 21-27.) Pécsi időkérés után a hazaiak mestere rendezte a sorokat, és a vendéglátók felzárkóztak.

A nagyszünet utáni első öt percben ismét a ZTE irányított (25.p.: 40-47). A hazaiak a 28. percben vették át a vezetést ( 49-47). Többször hat ponttal is vezettek, de nem sikerült elhúzniuk. Rendkívül izgalmasan alakult a hajrá. A befejezés előtt két perccel mindössze egy pont volt a vendéglátók előnye (61-60), a hajrában azonban ők céloztak pontosabban, és megnyerték a találkozót.

A tavalyi bajnok otthonában nagy lehetőséget szalasztott el a ZTE. A vendégek végig egyenrangú ellenfelei voltak a bajnoknak, és nagyobb koncentrációval nyerhettek volna.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Végig irányítottuk a játékot. Titkon reménykedtem a sikerben, sajnos elmaradt. Apró momentumok miatt kaptunk ki, de a lányok jól teljesítettek.