2024.07.06., szombat - CsabaZalaegerszeg időjárása

Nem voltunk egy súlycsoportban

2011. november 27. vasárnap, 18:50

Uniqa-Euroleasing Sopron - ZTE NKK 75-55 (26-14, 17-7, 30-16, 2-18). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Sopron, 800 néző. Jv: Gorka, Cziffra, Németh.

Sopron: Fegyverneki (4), Kurasova (11/3), Zavecz (7/3), Krivacsevics (16), Horti (6). Csere: Licskai (3), Fűrész (11/3), Czank (3), Szabó (6), Doncsecs, Vágvölgyi. Vezetőedző: Székely Norbert.

ZTE Bukovszki (5/3), Szélesy (10), Varga Zs. (6), Zsovár (15/3), Horváth Zs. (2). Csere: Szalay (10/3), Ambrus (7/3), Dukai. Vezetőedző: Gáll Tamás.

Sérülés miatt hiányzott a ZTE csapatából Czukor. A bajnoki cím védője elképesztő lendülettel kezdte a találkozót, és az első két negyedben valóssággal átrobogott a vendégeken. Az egerszegiek elképzelés nélkül, sok hibával játszottak. A nagy szünet után is száguldott a hazai csapat, és már 36 ponttal is vezettek. Az utolsó negyedre teljes cseresorát szerepeltette a soproniak edzője, így a ZTE elkerülte a megalázó vereséget.

Edzői értékelés:

Gáll Tamás: - Nem volt egy súlycsoportban a két csapat. Úgy nézett ki a mérkőzés, mint ha óvodások játszottak volna felnőttek ellen. Nem kell mondani, kik voltak az ovisok.