2024.07.06., szombat - CsabaZalaegerszeg időjárása

Nem vallottak szégyent

2012. március 17. szombat, 12:21

ZTE NKK - UNIQA Euroleasing Sopron 69-84 (20-18, 13-27, 21-20, 15-19). Magyar Kupa női kosárlabda-mérkőzés, elődöntő. Győr, 1000 néző. Jv.: Gál, Király, Farkas.

ZTE: Bukovszki (9/3), Szélesy (10), Vida (5), Zsovár (21/6), Czukor (1). Csere: Varga (12), Horváth Zs. (2), Szalay (3), Ambrus (6/6). Vezetőedző: Gál Tamás.

Sopron: Fegyverneki (12/3), Fűrész (9/9), Kurasova (29/6), Zavecz (2), Horti (11).Csere: Németh, Krnjics (13), Szabó (3/3), Vágvölgyi (2), Licskai, Czank (3). Vezetőedző: Székely Norbert.

Pár pontos soproni vezetés után belelendült a zalai csapat, jól védekezett és támadásban is pontosan dobtak játékosai. A 8. percben 15-10-re vezetett, az első negyedben irányította a játékot. A második közepéig fej-fej mellett haladt a két csapat, de már többször a soproniak vezettek pár ponttal. Kezdett elbizonytalanodni a ZTE, míg a Sopron egyre magabiztosabbá vált, és a 19. percben már 31-40-et mutatott az eredményjelző.

A nagyszünet után megpróbált visszajönni a mérkőzésbe a zalai csapat, de ellenfelük nem hagyta, hogy tartósan tíz pont alá csökkenjen előnye. Kurasova ebben az idősszakban nagyon ponterősen játszott. A ZTE az utolsó negyedben is jól küzdött, de gyorsan bónuszba került, a soproniak pedig a büntetőket is jól dobták, így az összkép alapján megérdemelten jutottak a Magyar Kupa döntőjébe. A ZTE szombaton a Pécs ellen játszik a 3. helyért.

Edzői értékelés:

Gáll Tamás - A lányok becsülettel küzdöttek, végig teljes erőbedobásra késztettük ellenfelünket. Egyszer 10 pontra elengedtük a bajnokág éllovasát, onnan már nem tudtunk visszakapaszkodni.