Archivum
Nem sikerült a bravúr
Kaposvári KK - Zalakerámia ZTE KK 95-78 (21-15, 32-22, 20-23, 22-18). Kaposvár, 900 néző. Jv.: dr. Vígh, Szabó, Bodnár. NB I-es férfi kosárlabda mérkőzés.
Kaposvár: Drahos (11/9), Hendlein (18), Swatson (11/9), Spica (19), Dunn (25/6). Csere: Kiss (4), Szőke, Fónai, Fekete, Kovács, Papp. Edző: Fekete Ádám.
ZTE: Copeland (20/12), Hudson (8/6), Gáspár (14/6), Koma (8), Simovics (18). Csere: Baki (3/3), Borszéki (2), Puszta (5), Kertész. Vezetőedző: Völgyi Péter.
Az idén remekül szereplő Kaposvár nagyszerűen kezdte a találkozót, gyorsan elhúzott. A ZTE csak három perc után talált a gyűrűbe, utána azonban sikerült felzárkóznia. A hazaiaknál főleg a légiósok jeleskedtek a pontszerzésben. Az vendégek sok labdát adtak el, ebből könnyű kosarakat szerzett a hazai együttes. Jelentős kaposvári előnnyel vonultak nagyszünetre a csapatok. A harmadik negyed elején Drahos 3 pontosával kis híján 20 pont volt a két csapat között (60-42). Nem hagyta magát azonban a ZTE, zsinórban 9 pontot szerezve 10 alá csökkentette (60-51). A hazaiak azonban ismét megrázták magukat és növelték előnyüket. Majd ismét a zalaiak következtek, rövid ideig jól védekeztek és hét pontra felzárkóztak (34. p.:77-70). A mérkőzés hajrájában viszont egyértelműen a hazaiak akarata érvényesült, és végig vezetve biztos győzelmet arattak.
Vélemények:
Völgyi Péter, a ZTE vezetőedzője: - Nagyon jó csapattól kaptunk ki. Az első két negyedben sok eladott labda után büntetett a hazai együttes. Többször is felzárkóztunk, de a holtponton nem sikerült átlendülnünk. A végjátékot elrontottuk, nem volt ekkora különbség a két csapat között.
Gáspár Dávid, a ZTE játékosa: - Az idén jól szereplő Kaposvár otthonában kevés esélyünk volt a győzelemre, főleg védekezésünk maradt el a várttól. A mérkőzés fontos pillanataiban rendre rossz döntéseket hoztunk.
Koma Dániel, a ZTE játékosa: - Volt csapatom ellen végig futottunk az eredmény után. Nem sikerült a bravúr, mert a mérkőzés elején hagytuk elhúzni ellenfelünket.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Letartóztatás szexuális erőszak bűntettének gyanúja miattVéget ért a szezon az Egerszegi Titánoknak az Andersen-ligábanKét új erdélyi dinoszauruszfaj nyomaira bukkantakCsalássorozat zajlik a Booking szállásfoglaló oldalt felhasználvaIdén is meghirdette alkotói pályázatát az Országos Tűzmegelőzési BizottságMegemlékezés - Kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapjaKöltségvetésről és egyéb döntésekről a Fidesz sajtótájékoztatójánA HEMO felújítása miatt forgalomterelés ZalaegerszegenHárom zalai gimnázium is a legjobb 100 között vanAz 50 éves Zalaegerszegi Városi Fúvószenekar volt a Lokálpatrióta Klub vendége -
rovatunk hírei
"Amerikából jöttünk, 25 érmet hoztunk!” Újdonságok a gyenediási piaconTermálfürdő és szálloda az egyensúlyértA vendéglátós szakma színe-javaHévízi virágosítása meleg színekkelJapán méhész delegáció ZalábanAranykorúak juniálisaPiknik a VizslaparkbanTour de Hongrie bicajversenyNe mobiloz biciklizés közben! top 10
Elhunyt Zóka Gyula fotográfusHárom zalai gimnázium is a legjobb 100 között vanMár a jövő évadra készül a Hevesi Sándor SzínházMűtét vár Pap Lujzára, átveszik a szerepeitZalaegerszegen is bemutatta könyvét Alföldi RóbertKultúráról, közéletről a Tisza Sziget zalaegerszegi rendezvényénHatvanéves a zalaegerszegi buszállomásMérföldkő - művészeti gimnazisták kiállításaIsmét állatkerti minősítést kapott a Csácsi állatotthonVersíró pályázat Németh Miklós grafikáira