Nagyot küzdöttek a lányok

2014. december 14. vasárnap, 10:49

ZTE NKK - PEAC Pécs 66-64 (17-26, 15-11, 11-13, 23-14)

NB I-es női kosárlabda- mérkőzés. Zalaegerszeg, 300 néző. Jv.: Vígh, Boros, Kulcsár.

ZTE: Nagy (8/3), Darida, Varga (14), Horváth Zs. (2), Zele (29).Csere: Szélesy (2), Makitalo, Mackay (5/3) Velkey. Ambrus (6). Vezetőedző: Gáll Tamás.

Pécs: Raksányi (7/3), Hurst (9/3), Kaposi, N. Jovanovics (22/9), Williams (17). Csere: Ozorovics (2), Szűcs, Raus (4), T. Jovanovics. Vezetőedző: Zeljko Dokics.

A bajnokságban a ZTE már egy élcsapatot, a Győrt megtréfálta Egerszegen, a Pécs ellen is hasonlóra készültek a lányok. A mérkőzés elején egyik csapat sem tudott elhúzni a másiktól. Az első negyed közepén a ZTE hibáit kihasználva meglépett a Pécs (6. p.: 11-18). A hazaiak több labdát adtak el, és a vendégcsapat könnyű kosarakat szerzett. A hazai 2 pontosokra a másik oldalról 3 pontosak érkeztek. A második 10 perc elején tovább szárnyalt a a pécsi együttes. A játékvezetők rövid időn belül két technikait ítéltek a ZTE ellen, ezzel eldőlni látszott a találkozó sorsa (15. p.. 19-35). Azonban nagyszerű öt perccel visszajött a mérkőzésbe a ZTE (18. p.: 32-36). Szünet után ismét a vendégek percei következtek, (22. p.: 35-45). A befejező 10 percben aztán fordult a kocka. A 33. percben a hazaiak átvették a vezetést (51-50), elhúzni azonban egyik csapatnak sem sikerült. A befejezés előtt 3 másodperccel 64-64-et mutatott az eredményjelző. Zele utolsó pillanatban dobott duplájával nyert a ZTE.

A hazaiak végig remekül küzdöttek, akkor sem adták fel, amikor játékvezetői segédlettel elhúzott a Pécs. Végül a papírformát felborítva értékes győzelmet arattak.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - A 2014-es év méltó lezárása volt a találkozó. A lányok elhitték, hogy van keresni valójuk a Pécs ellen. Gratulálok remek játékukhoz.

Zeljko Dokics, a Pécs vezetőedzője: - Jó mérkőzést játszott a két csapat, mindenkinek kellemes karácsonyt kívánok.