Nagy csatában vesztettek

2014. április 17. csütörtök, 07:07

Atomerőmű KSC Szekszárd - ZTE NKK 73 -68 (12-16, 22-24, 21-14, 18-14)

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Rájátszás az 5-8. helyért, első találkozó. Szekszárd, 200 néző. Jv.: Vida, Jurák, Traks.

Szekszárd: Scsekics (14/9), Dusanics (11/6), Singleton (11), Theodorán (6), Zele (19/3). Csere: Studer Z. (6/3), Studer A., Hajdu, Simon (4), Kotnik (2). Vezetőedző: Magyar Gergely.

ZTE: Török (2), Varga Zs. (15), Ivanovics (23/3), Czukor (9/3), Horváth Zs. (4). Csere: Mányoki (4), Fritz (2), Fuisz (9). Vezetőedző: Gáll Tamás.

A ZTE gyorsan 4-0-ás vezetésre tett szert, a házigazdák a 7. percben egyenlítettek (8-8). A vendégek taktikája érvényesült, nem engedte lendületbe jönni a hazaiakat. "Dobógépüket" Scsekicset jól tartották. Zalai oldalon az első 10 perc végén Ivanovics már 10 pontnál járt. A második negyedben is az vendégek akarata érvényesült, igaz nem tettek nagy előnyre szert, de folyamatosan vezettek. A nagyszünet után keményebb védekezésre váltottak a hazaiak, amelyhez kellett a játékvezetők partnersége is. Fura módon mégis a ZTE ellen fújtak több személyi hibát. Varga már a 30. percben kipontozódott. Pontjainak hiányát megérezte a vendégcsapat. 36. percben még 60-60 volt az állás, de a hosszabb kispaddal rendelkező tolnaiak jobban bírták a hajrát, és nyertek.

A ZTE végig derekasan küzdött, azonban ezúttal több " ellenféllel" találta magát szembe a pályán.

A két győzelemig tartó páros csata állása: 1-0 a Szekszárd javára.

Gál Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Nem érdemeltünk vereséget. A harmadik negyedben vezetésünknél a hazai kispad technikait kapott. Csodák, csodájára ettől kezdve megváltozott a játékvezetők felfogása. A Szekszárd védekezett agresszíven, még is ellenünk fújtak több személyi hibát. Egy ilyen kiélezett mérkőzés során ez döntőnek bizonyult. Mi is hibáztunk, de az említett tényező döntőn befolyásolta a mérkőzés kimenetelét.