Nagy csatában nyertek

2013. október 06. vasárnap, 17:40

Zalakerámia ZTE - Falco KC 64-62 (14-16, 17-15 14-13, 19-18). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 1700 néző. Jv.: Kapitány, Farkas, Boros.

img 6437 ab

ZTE: Boston (21/3), Gáspár (2), Plumb (4), Lekli (7), Safford (14). Csere: Kámán (9), Kovács (5/3), Kertész (2), Koma. Vezetőedző: Völgyi Péter.

Falco: Tomics (14), Timberlake (13/3), Will (13/3), Harazin (6), Szabó (10). Csere: Simon (4), Perl, Bognár (2). Vezetőedző: Bencze Tamás.

img 6450 ab

Az idegesen, kapkodva kezdő ZTE ellen elhúzott a vasi csapat. Már 10 ponttal is vezettek, innen kezdte meg a felzárkózást a ZTE. A hazai együttes előbb egyenlített és átvette a vezetést, Timberlake 3 pontosa után a félidőben mégis döntetlent mutatott az eredményjelző.

Szünet után továbbra is ádáz csata folyt a pályán, egyik csapatnak sem sikerült jelentős előnyre szert tennie. A hajrá is roppant izgalmasan alakult Döntetlen állásnál (61-61) Boston 3 pontosa a győzelmet jelentette a zalaiaknak, a Falco érdemben már nem tudott válaszolni.

Völgyi Péter, a ZTE vezetőedzője: Rendkívül sok hibával, idegesen játszottunk, de nagyon jól küzdöttünk, és ennek köszönhetjük győzelmünket.

Bencze Tamás, a Falco vezetőedzője: - A mérkőzésen sok labdát adtunk el. a játékunkba több ki nem kényszerített hiba becsúszott. Sokat tettünk a győzelemért, de most nem sikerült.

img 6490 ab

Kámán Tamás, a ZTE játékosa: - Egylabdás mérkőzés volt. Idegesen játszottunk, talán az idénykezdés miatt, de csapatként nagyot küzdöttünk, értékes győzelmet arattunk. Játékunk lesz még jobb.