JP-TOP COP Jászberény - Zalakerámia ZTE 80-84 (25-18, 18-23, 22-26, 15-17)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, Jászberény. Jv.: Papp, Rácz, Hervay.

Jászberény: Caffey (15/9), Horváth Á. (5/3), Rakics (18/6), Shermen (19). Csere: Soós, Cseh, Cohn (14/6). Vezetőedző: Szrecsko Szekulics.

ZTE: Kinney (21/3), Govens (17/6), Kerpel-Frónius (12), Mohácsi (3/3), Pantelics (9/3). Csere: Balmazovics (13/9), Velkey (3/3), Fekete (6/6). Vezetőedző: Bencze Tamás.

Az első öt percben fej-fej mellett haladt a két csapat, hullottak a kosarak, mindkét oldalon lazább volt a védekezés. A hetedik percben 14-14-es állást mutatott az eredményjelző. Az utolsó három percben a hazaiak megszórták a vendégeket, főleg dobásbiztonságban javultak fel. A második tíz percben is inkább a házigazdák akarata érvényesült. A ZTE-nél nem jöttek be a külső dobások, hazai oldalon viszont igen. A negyed utolsó percében 43-35-ös állásnál két hárompontossal zárkózott fel a ZTE, de szünetben még a hazaiak vezettek. A harmadik negyed elején továbbra is a Jászberény játszott jobban, eredményesebben. A vendégeknél sok volt az eladott labda. A Jászberény könnyű kosarakat szerzett , addig a ZTE-nek nagyon meg kellett küzdenie a pontokért. Csikorogva, nagyot küzdve Fekete két triplájával sikerült a fordítás (28. p.: 65-67). A befejező negyedben kapták el igazán a ritmust a zalaiak, a hazaiak kétpontos dobásaira rendre hárompontossal válaszoltak. Balmazovics ezúttal is jól játszott (34. p.: 68-76). Izgalmasan alakult a végjáték, 80-82-re feljöttek a hazaiak, azonban Govens kétpontosa eldöntötte a mérkőzés sorsát.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Egy jó mérkőzésen sikerült nyernünk. Győzelmünk csapategység és jó fizikum eredménye volt. Nehéz összecsapásra számítottam, az is lett.

Kis Attila, a ZTE technikai vezetője: - A második félidőre elfáradt a hazai csapat, a védekezésünk is feljavult. Ez utóbbi döntőnek bizonyult, meghozta számunkra a győzelmet.