Kiütéses vereség

2014. október 12. vasárnap, 09:43

Marso Nyíregyházi KK - Zalakerámia ZTE 100 - 60 (19-18, 19-20, 25-14, 37-8)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Nyíregyháza, 500 néző. Jv.: Benczúr, Hegedüs, Pozsonyi.

Nyíregyháza: Szavics (14/3), Wise (16/3), Nagy (3), Vukolics (9/3), Hujdorovics (39/3). Csere: Lajsz (8), Czura (3/3), Kósa (8/6), Skorcov, Garamvölgyi. Vezetőedző: Sitku Ernő.

ZTE: Velkey (2), Healy (14/3), Gáspár (14/6), Mohácsi (3), Lekli (2). Csere: Kertész (2), Czinger, Darling (16/6), Kusnyer (7/6), Olasz. Vezetőedző: Raul Jiménez.

Kezdeti kosárcsend után a hazaiak kaptál el azt a bizonyos fonalat (5.p: 12-5). A vendégek a negyed végére zárkóztak fel. A pontszerzés terén ebben az időszakban a ZTE-ben Gáspár jeleskedett, a nyírségieknél Hujdorovics . A hazaiak légiósának a dobókedve a meccs végéig kitartott, 39 pontot szerzett. A második negyedben is fej-fej mellett haladt a két csapat.

Szünet után rövid időre a ZTE átvette a vezetést, majd több percen át nem találtak a gyűrűbe játékosai, amit a nyírségiek kihasználtak, tíz pontra növelték előnyüket. A befejező 10 percben jött a feketeleves a ZTE számára. A vendéglátók gáláztak a teljesen széteső ZTE ellen. Hujdorovics akkor dobott kosarat, amikor akart, és negyven pontos vereség lett a vége.

A tavalyi bajnokságban a ZTE-vel szemben papíron kiesett hazaiak a második félidőben alaposan visszavágtak vereségükért. A vendégek összeomlására az sem lehet magyarázat, hogy sérülés miatt hiányzott tőlük Graham és Tamir.