Magabiztos győzelem a sereghajtó ellen

2015. február 15. vasárnap, 13:03

ZTE NKK - MKB Euroleasing Vasas 90-68 (26-19, 22-19, 11-11, 31-19)

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, Zalaegerszeg, 200 néző. Jv.: Söjtöry, Surányi, Kulcsár.

ZTE: Darida (5/3), Varga (15), Nagy D. (17/3), Velkey (11/9), Zele (17). Csere: Szélesy (5), Mackay (18/6), Jurkó (2). Vezetőedző: Gáll Tamás.

Vasas: Aho (15/3), Tóth (4), Farkas (2), Cymmer (8), Határ (17). Csere: Solymosi (6), Gocsmann, Szalay, Bagi (6), Bach (8), Gundel-Takács (2), Vezetőedző: Krivacsevics Dragoljub.

A ZTE-nél Ambrus Szandra és Horváth Zsófia sérülése miatt a cserepadról nézte társait.

Neki ugrott a ZTE-nek a fiatal fővárosi csapat, az első öt percben javarészt vezetett is. A negyed közepén Gáll Tamás időt kért, hatottak az edzői tanácsok. A ZTE a negyed végére átvette a vezetést. A folytatásban lendületessé vált a hazaiak játéka , gyorsan tíz pont lett különbség a két csapat között. Ezután azonban elkezdtek könnyelműsködni , a sereghajtó élt a lehetőséggel, felzárkózott (15. p.: 37-34). Ekkor jött az újabb hazai időkérés, ami használt. Szárnyalni kezdett a ZTE, 10 pontra nőtt a szünetre az előnye. A harmadik negyedben elkezdtek kapkodni a mérkőző felek. Mindkét oldalon pontatlanná váltak a dobások, két percen át nem esett kosár. A befejező negyedre ritmust váltott a zalai csapat, s két perc alatt 20 pontos előnyre tett szert (32. p.: 71-51). Eldőlt a találkozó sorsa, a vendégeknél a cserék is szóhoz jutottak. A ZTE könnyed játékkal tartotta 20 körüli előnyét.

A tartalékos kék-fehérek az közepes játékkal is magabiztosan nyertek a jól küzdő fővárosiak ellen.

Gáll Tamás: - Játszottunk már jobban is, időnkénti ritmus váltásunk elég volt a biztos győzelemhez.

Krivacsevics Dragoljub: - Mindkét oldalon akadtak beteg, sérült játékosok. A mérkőzésen példásan küzdünk, de ez kevés volt a sikerhez a jó képességű ZTE ellen.