Magabiztos győzelem a fővárosiak ellen

2013. december 08. vasárnap, 10:28

ZTE NKK - MKB Euroleasing Vasas 76 -56 (27 -15, 19-14, 21 -13, 9-14)

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 250 néző. Jv.: Jurák, Tőzsér, Gyuris.

ZTE: Fuisz (13/9), Varga (13/9), Fritz (8), Horváth Zs. (15), Knezevics (11/3). Csere: Török (9/3), Vágvölgyi, Czukor (7/3) Balogh. Vezetőedző: Gáll Tamás.

Vasas : Süle (10/6), Fejes (13/3), Barnai (2), Pál (9), Határ (14). Csere: Gocsmann, Müller, Aho (4), Bajnóczi (4). Vezetőedző: Krivacsevics Dragoljub.

Kosárváltások után gyorsan elhúzott a ZTE (5. p.: 16-9). Vendég időkérés után felzárkózott a Vasas. . A másik oldalon Gáll Tamás is időt kért, és rendezte a sorokat. A ZTE jól védekezett és sok könnyű kosarat szerzett.. A 27. percben már 20 pont volt a két csapat között ( 59-39).. A nagyszünet után is a zalaiak játszottak jól, és kis híján 30 ponttal is vezettek. A befejező 10 percre visszaesett a ZTE játéka. Ezt kihasználták a vendégek, de a házigazdák biztos győzelmét már nem tudták megakadályozni.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Három negyeden át jól játszottunk. Uraltuk a mérkőzést, annak külön örülök, hogy több taktikai elemet is tudtunk gyakorolni.

Krivacsevics Dragoljub, a Vasas vezetőedzője: - A Szekszárd legyőzése után újabb bravúrra készültünk, de ma nagyon jó ellenféllel találkoztunk. Megérdemelten nyert a ZTE.