Újabb súlyos vereség

2014. december 07. vasárnap, 10:23

MAFC - Zalakerámia ZTE KK 94-65 (22-14, 25-17, 26-20, 21-14)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Budapest, 500 néző. Jv.: Győrffy, Fodor, Kulcsár.

MAFC : Lakits (1), Hunter (22/15), Lakosa (15/3), Toutziarakis (13) Brown (21/12). Csere: Misek (8/6), Nikics (2), Mócsán (11/6), Koncz (1), Timkó, Fodor, Fekete. Vezetőedző: Stefan Timbus.

ZTE: Dzambics (8/6), Kertész (4), Gáspár (5/3), Healy (24/3) Tamir (2). Csere: Ilics (11), Mohácsi (9/3), Kerkai (2), Kis R., Czinger. Vezetőedző: Milos Sporar.

Mindkét csapat számára döntő jelentőséggel bírt a találkozó. A hazaiak győzelmükkel felzárkózhattak a középmezőny aljához, a ZTE pedig elkerült volna az utolsó helyről. A fővárosiak kezdték jobban a találkozót 9-0-ra elhúztak. A zalaiak négy perc után találtak először a gyűrűbe, rendkívül rosszul dobtak, így fokozatosan nőtt a MAFC előnye. (15. p. 37-23). A második negyed vége felé 42-30-ra felzárkózott a ZTE, de újabb hazai 3 pontosok szertefoszlatták reményeit. Szünet után is folytatódott a ZTE vesszőfutása. Igaz egy ideig jobban szedték a lepattanókat, dobó százalékuk azonban továbbra is pocsék volt. (29. p.: 69 – 42). A harmadik negyedben eldőlt a találkozó kimenetele. A befejező játékrészben mindkét oldalon bőven kaptak lehetőséget a cserék, de a nagy különbség továbbra is maradt a két csapat között.

A ZTE közvetlen riválisától szenvedett súlyos vereséget. A legjobb 8 közé jutást el kell felejteni, a bent maradás kiharcolása sem lesz egyszerű feladat.