A második félidő döntött

2015. március 02. hétfő, 08:31

KSC-Szekszárd - ZTE NKK 71-90 ( 23-13, 22-27, 10-29, 16-21)

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Szekszárd, 300 néző. Jv.: Tőzsér, Radnóti, Kovács.

Szekszárd: Studer Z. (8), Hajdú (5/3), Theodorán (9), Mansaré (10), Stjepanovics (21). Csere: Scsekics (5/3), Simon (6), Boskovics (2), Tamis (4), Kovalcsik (1). Vezetőedző: Magyar Gergely.

ZTE: Nagy D. (13), Varga (13), Szélesy (15/9), Mackay (21/6), Zele (17/3). Csere: Darida (6), Jurkó (2), Velkey (3/3). Vezetőedző Gáll Tamás.

Az alapszakasz utolsó fordulójában a ZTE már tét nélkül játszhatott, 6. helyen végzett a tabellán. Talán ennek tudatában túl nyugodtan is kezdte a találkozót. A hazaiak két negyeden át irányították a mérkőzést, állandósult 5-6 pontos vezetésük. A ZTE amerikai légiósa Mackay az első félidőben nem szerzett pontot.

Szünet után alaposan megváltozott a játék képe. Az egerszegiek szigorítottak a védekezésükön és támadásban is pontosabbá váltak. A harmadik negyedben mindössze 10 pontot engedélyeztek a házigazdáknak. Ezzel gyakorlatilag eldöntötték a találkozó sorsát. A befejező negyedre valamelyest visszavett a tempóból a zalai együttes, de biztos győzelme nem forgott veszélyben.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Az első félidőben rosszul játszottunk, belementünk egy dobó párbajba, amiből rosszul jöttünk ki. A második félidőben visszataláltunk a helyes útra, saját játékunkat játszva bedaráltuk a hazaiakat és megérdemelten nyertünk.