2025.01.19., vasárnap - Sára, MárióZalaegerszeg időjárása

Archivum

Korcsolyázás vagy dagonya

2010. február 16. kedd, 14:06
Címkék:

Makacsul tartja magát a tél, a tavasz első jeleit sem lehet látni. A Magyar Labdarúgó-szövetség viszont köti az ebet a karóhoz, az eredeti programnak megfelelően február 20-án a tavaszi idénynek kezdődnie kell. A nagy sietség talán a tévéközvetítéseknek is szól, onnan szép summa érkezik. Nagy kérdés, mit szól ehhez tél tábornok? Ki lesz az erősebb, az MLSZ vagy a természet? Rövidesen választ kapunk rá. A szövetség illetékesei mintha nem is  magyar honban élnének, hanem tőlünk nyugatra, ahol van alulról fűtött pálya és fűtött nézőtér stb. Ezután nem csoda, hogy elsőként Csank Jánost, a ZTE vezetőedzőjét is az időjárásról kérdeztük.

 

Csank szerint korai a kezdés

– Magyarországon február 20-án bajnoki labdarúgó-mérkőzést rendezni utópisztikus álom – vélekedett Csank János. – Több külföldi edző sír, hogy nálunk hosszú a szünet. Érdekes módon nem román, szlovák és általában a keleti régióhoz tartozó kollégák harsogják ezt, ők tisztában vannak az itt lévő lehetőségekkel. Az illetékesek viszont fogékonyak az előbb említett dologra.

Csank JánosHajdanán, amikor még márciusban volt a rajt, akkor is maradtak el mérkőzések. Ehhez még gyakran kapcsolódik, hogy csonka fordulókat rendeznek, tavaly a Debrecen kedvéért tologatták a mérkőzéseket. Abszolút nem mindegy, hogy a csapat milyen stádiumban kapja az ellenfeleket. Tavasszal a véghajrá is érdekes lehet, így nem mindegy, hová rakják az elmaradt fordulókat. Az irreális körülmények között a csapatok között nem jön ki a valódi erőviszony.

A szakma nem kaphat igazán választ, miként sikerült a csapat felkészülése. Februárban el lehet korcsolyázni a havon, netán egy gyors olvadás esetén dagonyázni a sárban. Évtizedek óta nincsen szakmai döntés. Összegezve, nem vagyok híve a korai kezdésnek, mert a csapatok és a szurkolók szempontjából egyaránt rossz.

 – A ZTE játékoskerete nem változott, ez jó, vagy anyagiak  miatt nem volt esély az erősítésre? Milyennek ítéli meg a csapata felkészülését?
– Az utóbbi években félszezononként átigazolási időszak van, amit nem helyeslek. Üzleti szempontból biztosan jó, de szakmai szempontból nem. Szerencsémre, a ZTE-nél nem volt mozgás. Hogy ezt mi vezérelte, nem rám tartozik. Egy bizonyos szempontból ideális lehet, hogy együtt maradt a játékoskeret.

A felkészülés során az időjárás volt az egyik legnagyobb ellenfél. Füvön jóformán semmit nem tudtunk gyakorolni. Például, ha a Paks valamilyen bűvészmutatvánnyal játékra alkalmas állapotba hozza a pályáját, teljesen kiszámíthatatlan talajon játszunk, amiből bármi kisülhet. Ilyenkor kezd hasonlítani a szurkoló, aki a tévében látja a spanyol, az angol, az olasz élvonal mérkőzéseit, megnéz egy magyart, és sóhajtozik, hogy hol vagyunk mi ettől, csak a körülményeket nem teszi hozzá.

– Milyen tavaszra számít? A ZTE két vasat tart a tűzben. Áll a Magyar Kupában és a bajnokságban is jó a pozciója?
– Mind a kettőben eredményesek akarunk lenni. Nagyon fontos a kupa, mivel, ha sikerülne túllépni az Újpesten, már a döntőbe kerülnénk. Tisztában vagyunk vele, hogy a lila-fehérek kemény ellenfelek lesznek. A fővárosiak a legjobb magyar csapatok egyikének számítanak, de látok reális esélyt a továbbjutásra.

A bajnokságról szólva, a tavaszi idény eleje – akárcsak ősszel –, nagyon nehéz lesz. Itt az időjárás viszontagságai mellett az ellenfelekre gondolok. Egy jó képességű Paks vendégei leszünk. Utána a Ferencvárost látjuk vendégül, és még több jó csapat következik. Bizakodom, hogy jó teljesítmény nyújtunk, az őszi idény második feléhez hasonlóan.

MEGOSZTÁS

HETI TÉMA
Lapcsalád (pdf-tár)
Zalaegerszeg
Zalai Napló
Hévíz Keszthely
CÉGBOX
HÍRLEVÉL

Leiratkozás hírlevelünkről

CÍMKÉK