2024.07.03., szerda - Kornél, SomaZalaegerszeg időjárása

Kiütéses hazai siker

2016. március 31. csütörtök, 06:36

Uniqua Sopron - ZTE NKK 87-44 ( 22-14, 25-8, 21-12, 19-10)

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Rájátszás az 1-8. helyért, első mérkőzés. Sopron, 500 néző. Jv.: Fodor, Bognár, Válé.

Sopron: Honti, Simon (10), Fegyverneki (8), Crvedakics (11/3), Peters (14). Csere: Ciglar (11/3), Dubei (6), Zsovár, Határ (2), Krnjic (12), Lelas (7/3), Weninger (6). Vezetőedző: Sterbenz László.

ZTE: Nagy D. (8/3), Szalay (5/3), Szélesy (4), Orsó, Horváth Zs. (7). Csere: Licskai (6), Böröndy (4), Pap (10), Velkey, Jurkó, Kovács G. Vezetőedző: Gáll Tamás.

A toronymagasan favorit Sopron ellen az első negyedben még jól tartotta magát a ZTE. Az első 10 perc végén mindössze 8 ponttal vezettek a házigazdák. A folytatásban szigorított védekezésén a Sopron. A második negyed közepén (15. p: 31-20) öt percen át mindössze egy kosarat szerzett a zalai csapat, ezzel eldőlt a találkozó sorsa. A harmadik negyedben tovább nőtt a különbség a két csapat között. A vendégek rengeteg labdát adtak el, ebből a hazaiak sok könnyű kosarat szereztek, így végül kiütéses vereséget szenvedett a ZTE.

A rájátszás első találkozóján nem volt méltó ellenfele a ZTE a bajnokesélyes Sopronnak.

Gáll Tamás: - Saját magunkat nulláztuk le, a kosárlabda összes mutatójában gyengén teljesítettünk. Elég csak a 30 eladott labdát kiemelni. A Sopron ilyen különbséggel is megérdemelten nyert.