Két vereség után győzelem

2012. december 20. csütörtök, 07:31

ZTE NKK - PEAC Pécs 77 - 68 ( 24-17 , 14-21, 17-8, 22- 22).

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 200 néző. Jv.: Győrffy, Bognár, Surányi.

ZTE: Czank (5/3), Varga (17), Szélesy (17/3), Vida (7), Horváth Zs. (5). Csere: Michailova (2), Gensler (19/6), Ambrus, Szalay (7). Vezetőedző: Gáll Tamás.

Pécs: Fűrész (8/6), Dusanics (8/3), Horváth L. (6), Barbour (15), Jeaschke (23). Csere: Balla, Czirják (2), Czukor, Csutorás (2), Szamosi (4). Vezetőedző: Zjelko Dokics.

A vendégek szerezték meg a vezetést. a hazai csapat mintegy 3 percig nem talált a gyűrűbe. Az egyenlítés után szigorított védekezésén a ZTE, és jó ritmusban támadott, s a 7. percben már 14-9-re vezetett. A hazaiknál főleg Varga játszott ponterősen. A második negyedben egy ideig tartott a zalaiak lendülete, ezután azonban egyéni hibák, eladott labdák után egyenlített a Pécs. A harmadik negyedben egy ideig fej-fej mellett haladtak a csapatok (23. p.: 42-42). Aztán elromlott az eredmény jelző - nem először -, s a több perces kényszerszünet a vendégeket zavarta meg. A ZTE lendületbe jött és jó játékkel elhúzott ellenfelétől (28. p.: 53-43). A negyedik játékrészben tovább nőtt a különbség a kért csapat között, ekkor Gensler játszott ponterősen. A Pécs mindent megpróbált, de a ZTE már nem engedte ki kezéből a győzelmet. Két vereség után nyert a hazai csapat, de már csak matematikai esélye maradt az alapszakasz után a legjobb négyben végezzen.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Az előzmények után nagy formajavuláson mentünk keresztül. Nagyot küzdöttünk, ennek meglett az eredménye.

Zjelko Dokics, a Pécs vezetőedzője: - A III. negyedbeli kényszerszünetből rosszul jöttünk ki, a büntetőket is pontatlanul dobtuk. Ráadásul a ZTE jól játszott, gratulálok sikerükhöz.