Két negyeden át helytálltak

2015. március 18. szerda, 08:01

Aluinvent DVTK Miskolc - ZTE NKK 93-70 (22-29, 22-12, 23-15, 26-14)

Női kosárlabda-mérkőzés. Rájátszás az 1-8. helyért, első találkozó. Miskolc 800 néző. Jv.: Kapitány, Gál, Minár.

DVTK: Czank (10), Rasheed (14/6), Bálint (6/6), Allison (19), Coulibaly (8). Csere: Bishop (15), Dubei (9/3), Ciappina (8), Szabó P. (4) Arad, Sikora. Vezetőedző: Maikel Lopez.

ZTE: Darida (3/3), Nagy D. (23/9), Mackay (25/15), Szélesy (6), Zele (9/3). Csere: Varga, Aldazabal (4), Ambrus, Velkey. Vezetőedző: Gáll Tamás.

Jól kezdte a találkozót a zalai együttes. Az első 10 percben egyértelműen a vendégek akarata érvényesült, jól védekeztek, és jó ritmusban támadtak.( 5. p.: 5- 9). Az első negyed a ZTE hét pontos előnyével zárult. A második tíz percben is egy ideig jól tartották magukat az egerszegiek (12. p.: 24-29). A hazaiak, ha csikorogva is, de felzárkóztak (15. p.: 31-31). Ezután még a ZTE-nél volt az előny, a negyed végén azonban fordított a DVTK. A harmadik negyedben "öltözőben maradt"a ZTE. Játékosai 6 perc alatt mindössze 4 pontot dobtak, a házigazdák elhúztak (26. p.:55-45). A vendégek főleg támadásban estek vissza, de sok labdát is eladtak. A befejező negyedben tovább robogott a miskolci együttes, és végül is magabiztos győzelmet aratott.

A zalaiak két negyeden át jól helytálltak az esélyesebb, és erősebb kerettel rendelkező hazaiak otthonában, utána azonban a DVTK érvényesítette nagyobb tudását.

A két győzelemig tartó páros csata állása 1-0 a DVTK javára.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Két negyeden át várakozáson felül kosárlabdáztunk. A nagyszünet után visszaesett a védekezésünk, ennek következményeként a támadó játékunk. A 10 jó játékossal rendelkező DVTK ilyen különbséggel is megérdemelten nyert.