2024.07.06., szombat - CsabaZalaegerszeg időjárása

Ismét a legjobb négy között

2012. március 29. csütörtök, 10:27

Ferencvárosi TC - ZTE NKK 50-59 (12-13, 11-19, 15-10, 12-17). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Rájátszás az 1-8. helyért. Budapest, 300 néző. Jv.: Cziffra, Hegedüs, Frányó.

FTC: Englert (6/6), Ruják (4), Szlimák (17/3), Turóczi (2) Kovács (2).Csere: Tamás (2), Hegedüs (5), Russai (4). Süle (8). Vezetőedző: Farkas Sándor.

ZTE: Bukovszki (19/9), Szélesy (12), Zsovár (6/3), Vida (4), Horváth Zs (4).Csere:Varga (2), Czukor(5), Szalay (5/3) Ambrus. Vezetőedző: Gáll Tamás.

A rájátszás második mérkőzésén jól kezdett a vendégcsapat, és az első 5 percben irányított. Rendkívül kevés kosár esett, de nem a csapatok jó védekezése miatt, hanem a pontatlan dobások eredményeként. A második negyed elején továbbra is a küzdelem dominált. Egy ideig fej-fej mellett haladt a két csapat, azonban egy remek hajrával negyed végére Bukovszki és Zsovár 3 pontosaival meglépett a ZTE.

A nagyszünet után mindent megpróbált a fővárosi csapat, a 23. percben 27-33-ra felzárkózott, de a ZTE jól lassította a játékot, nem engedte lendületbe jönni ellenfelét. A befejező negyed 34. percében már több mint 10 pont volt a két csapat között.(38-49). A hajrában ismét mindent megpróbált a hazai csapat, rendre személyi hibákat követett el, a vendégek azonban a büntetőket jól dobták, s végül taktikus játékkal biztosan nyerték a mérkőzést. A páros csatát 2-0-ra a ZTE nyerte, így ismét bekerült a rájátszás legjobb 4 csapata közé.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Végig kézben tartottuk a mérkőzés irányítását. Mindent elmond teljesítményünkről, hogy a Ferencvárost valamennyi találkozásunk alkalmával legyőztük. Ez igazán férfimunka volt a lányok részéről. Büszke vagyok a csapatomra, mert idén is jól teljesített. Bizonyították, hogy ott vannak a magyar élvonalban.