Ismét a hajrában

2013. február 03. vasárnap, 13:59

PVSK Pannonpower - Zalakerámia ZTE 85-79 ( 23-25, 16-14, 22-24, 24-16). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Pécs, 800 néző. Jv.. Pálla, Farkas, Söjtöry.

img 4539 a

PVSK: Loesing (13/6), Legion (15/6), Kovács P. (12/6), Tóth N. (17), Herdeley (9/3). Csere: Bödör, Bíró (9/9), Nagy (10/6), Csabay. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

ZTE: Copeland (14/6), Hudson (13/9), Gáspár (13/3), Kovács Á. (15/3), Simovics (18). Csere: Borszéki (6/6), Puszta (5/3), Koma, Vertetics. Vezetőedző: Völgyi Péter.

img 4564 a1

A hazaiak kezdtek lendületesebben, de a ZTE tapadt ellenfelére, sőt a negyed harájában Kovács Á. pontjaival fordított. A második negyedben sem sikerült egyik csapatnak sem elhúznia a másiktól. A pécsiek egy triplával hozták döntetlenre a félidőt.

A nagyszünet után ismét a házigazdák céloztak pontosabban, de az egerszegiek nem hagyták annyiban a dolgot. A befejező negyed elején Hudson 3 pontosával 61-66-ra vezettek. A találkozó hajrájában a pécsiek megmutatták, hogy ők is jók ebben a műfajban. Nyolc ponttal elhúztak, és innen már nem tudott visszakapaszkodni a ZTE. A zalai együttes - akárcsak a Körmend ellen - ezúttal is hajrában vesztette el a mérkőzést.

img 4578 a

Völgyi Péter, a ZTE vezetőedzője: - Jó mérkőzést játszottunk. Az első két negyedben sokat hibáztunk. A mérkőzés hajráját jobban bírta a hazai csapat.