Hullámzó teljesítménnyel is biztosan

2013. január 21. hétfő, 08:56

ZTE NKK - BSE FCSM 83-62 ( 14-19, 15-9, 26-16, 28-18). Zalaegerszeg, 100 néző. Jv.. Szabó G., Gerencsér, Benedek. NB I-es női kosárlabda mérkőzés.

img 4253 a

ZTE: Czank (17/3), Gensler (13/9), Ambrus (2), Vida (18/12), Horváth Zs. (6). Csere: Szalay (15), Szélesy (12). Vezetőedző: Gáll Tamás.

BSE: Katona (10/6), Orsó (11/3), Tiba (5/3), Sonyák (3), Károlyi ( 25/12). Csere: Zsilinszky, Kovalcsik, Bagi (2), Miháczi (1), Bodnár (3), Varga (2). Vezetőedző: Stevan Csupics.

img 4291 a

A Varga nélkül felálló ZTE álmosan kezdte a találkozót, amit a vendég fővárosiak kihasználtak (3. p.: 2-9). Gáll Tamás időkérése után is egy ideig továbbra is a vendégek irányítottak. Az egykori válogatott Károlyi pontjaival biztosan vezettek.. A pontszerzés mellett a lepattanózásban is gyengélkedett a ZTE, amely a 18. percben vezetett először (27-26). A szünetbeli edzői fejmosás használhatott, a második félidőben egy jóval koncentráltabban játszó hazai együttes lépett pályára. Igaz a BSE még egyszer (25p.: 40-38) felzárkózott, utána viszont megszórta ellenfelét a ZTE. Gensler egy percen belül három triplát dobott, ezzel 53-39 lett az állás. A befejező negyedben az elfáradó vendégek ellen tovább növelte előnyét a hazai csapat és biztos győzelmet aratott.

img 4319 a

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Az első félidőben langyosan játszottunk, a másodikban már kosárlabdáztunk.

Stevan Csupics, a BSE vezetőedzője: - Gratulálok a ZTE-nek, megérdemelten nyert. A végére ki jött a különbség a két csapat között. A jövő héten ismét találkozunk.