Hosszabbítás után

2012. december 02. vasárnap, 07:59

Zalakerámia ZTE - Jászberény 91-89 (22-24, 14-18, 20-18, 19-15, 16-14). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 1000 néző. Jv.: Pálla, Jakab, Tőzsér.

img 3591 a

ZTE: Copeland (24/12), Hudson (3), Gáspár (21/3), Baki (3/3), Simovics (13). Csere: Puszta (11/3), Borszéki, Koma (16). Vezetőedző: Völgyi Péter.

Jászberény: László (8), Markovics (4), Soós (4), Rakits (23/12), Dramicsanin (28/18). Csere: Horti (8). Török (10). Vezetőedző: Földi Sándor.

Jól kezdte a mérkőzés a ZTE, a hazaiak mintegy öt percig 5-6 ponttal vezettek. A folytatásban beindultak a vendégek légiós dobógépei és szinte hibátlanul ontották a triplákat. Át is vették a vezetést és a mérkőzés irányítását is. A Jászberény már 10 ponttal is vezetett, de a ZTE nem adta fel, példásan küzdöttek játékosai, szorosan ott voltak a vendégek nyomában. Ádáz csata folyt a pályán.

img 3614 a

A jászságiak viszonylag könnyedén szerezték pontjaikat, ugyanakkor a zalaiaknak nagyon meg kellett küzdenie érte. A befejezés előtt 14 másodperccel Simovic kosarával egyenlített a ZTE. Ez a hosszabbítást jelentette, amelyben felváltva vezettek a csapatok. Az utolsó vendégtámadásnál labdát szerzett a ZTE, a ziccert Gáspár értékesítette, így nagy küzdelemben a hazai csapat legyűrte jó képességű ellenfelét.

Völgyi Péter, a ZTE vezetőedzője: - Nagyon fontos mérkőzést nyertünk meg. A vendégek nagyon kellemetlen stílusban játszanak, ami nem feküdt nekünk. A fiúk példásan küzdöttek, és sikerült megelőzni közvetlen riválisunkat.

Földi Sándor, a Jászberény vezetőedzője: - Fegyelmezetlenségünk miatt kaptunk ki., nem érdemeltünk vereséget. Ennek ellenére gratulálok a ZTE-nek.

img 3640 a

Baki Gergely, a ZTE játékosa: - Sok hiba volt a védekezésünkben, ezt a szakmai stábnak kell ki elemeznie. A győzelmet ugyanakkor nem kell megmagyarázni, nagyon fontos volt a Jászberény legyőzése.

Puszta Dávid, a ZTE játékosa: - Izgalmas mérkőzést játszottunk. Örülök a több játéklehetőségnek, igyekeztem élni vele.