2024.07.04., csütörtök - UlrikZalaegerszeg időjárása

Hatodik helyen zártak

2015. április 09. csütörtök, 07:36

ZTE NKK - PINKK Pécsi 424 69-75 ( 14-17, 19-22, 12-13, 24-23)

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Rájátszás az 5-6. helyért, második mérkőzés. Zalaegerszeg, 200 néző. Jv.: Boros, Surányi, Kulcsár.

ZTE: Darida (1), Nagy D. (16), Velkey (2), Zele (8), Aldazabal (2). Csere: Varga (16), Szélesy (10), Ambrus (2), Mackay (12/6), Jurkó . Vezetőedző: Gáll Tamás.

PINKK: Ruják (7/3), Sarok (12/3), Őri (11/6), Egnell (18/3), Halvarsson (9). Csere: Sánta, Stewart (16), Nagy D. (2). Vezetőedző: Szentendrei Áron.

Érdekes szerkezetű csapattal kezdett a hazai együttes, a cél a vendégek magassági fölényének kiegyenlítése volt. Az első percekben kevés kosár esett (4. p.: 4-4). Ezután a pécsiek ritmust váltottak és elhúztak. (6. p.: 4-11). A negyed végére letámadásból szerzett kosarakkal felzárkózott a hazai együttes. A folytatásban a küzdelem dominált. Mackay pontjaival egyenlített a zalai csapat (13.. p: 22-22). A vezetést nem sikerült átvenni, előjöttek a régi hibák, és ismét meglógtak a vendégek. A nagyszünet után is a vendégek céloztak pontosabban(26. p.:39-45). A ZTE hat perc alatt, hat pontot szerzett, igaz a vendégek sem jeleskedtek. A záró 10 perc elején eldöntötte a mérkőzést a vendégcsapat. Triplákkal megszórták a hazaiakat. ( 33. p.:49-65), akik azonban nem adták fel s felzárkóztak( 38.p.: 62-68). Az utolsó percekben érvényesült a pécsiek nagyobb rutinja.

A ZTE az elvárásoknak megfelelően szerepelt a bajnokságban. Végülis megtartott az alapszakaszban megszerzett 6. helyét, a gyengébb csapatokat megelőzte. A több pénzből és jobb játékoskerettel rendelkezőket már nem tudta megelőzni.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Szerettük volna győzelemmel zárni az idényt. Nem sikerült. A lányok egész évi teljesítménye előtt azonban le a kalappal.

Szentendrei Áron: - Tanulságos idényt zártunk, a bajnokságban megjártuk a mennyet és a poklot.